אולם אאודי בבני ברק. סוגרים, עד יעבור זעם (צילום: כפיר כשריאן)
אולם אאודי בבני ברק. סוגרים, עד יעבור זעם (צילום: כפיר כשריאן) | צילום: ספורט 5

דלק מוטורס, יבואנית פורד, מזדה וב.מ.וו, ו-צ'מפיון מוטורס יבואנית פולקסווגן, אודי, סיאט וסקודה החליטו לאור התפשטות וירוס הקורונה בישראל לסגור את אולמות התצוגה שלהן. יבואנים אחרים צפויים לקבל בקרוב החלטה דומה. "החל ממחר, אולמות התצוגה בכל המותגים יהיו סגורים לקבלת קהל. נמשיך להעניק שירות ללקוחותינו בכל הערוצים העומדים לרשותנו, לרבות בדיגיטל ובטלפון, במטרה להמשיך ולקיים, ככל שניתן, את הפעילות העסקית, בשינויים המחויבים בהתאם להנחיית הרשויות. בתוך כך, מרכזי השירות ממשיכים וימשיכו לפעול כרגיל תוך ביצוע ההתאמות המתחייבות".

מאז תחילת השבוע פועלים אולמות התצוגה של כלל יבואני הרכב במתכונת מצומצמת ובהתאם להוראות משרד הבריאות. מספר אנשי המכירות באולמות צומצם, נאסרה כניסה בו זמנית לאולם של לקוחות רבים ונסיעות מבחן התקיימו ללא נציג היבואן. כאמור, היום החליטו דלק מוטורס וצ'מפיון מוטורס על סגירה מוחלטת של האולמות.

מרכזי השירות של שני היבואנים ימשיכו לפעול בהתאם להוראות המגבילות של משרד הבריאות ביחס למספר העובדים ומספר הלקוחות שיכולים לשהות בו זמנית במרכזי השירות. "הנחיית משרד הבריאות הייתה חד משמעית", אמר לעולם הרכב מנכ"ל דלק מוטורס שחר שמש. "כחברה ממושמעת וככזאת שאינה רוצה לסכן את עובדיה ולקוחותיה החלטנו לוותר על האינטרס הכלכלי ולשים אותו בצד לטובת שמירת בריאות הציבור".

בשעה האחרונה, הודיעה גם חברת כלמוביל, יבואנית דגמי יונדאי, מיצובישי, סמארט ו-מרצדס לישראל על סגירת הסוכנויות עד להודעה חדשה. בשלב זה, מוסרים רק כלי רכב חדשים שכבר הוזמנו.