אלכס שטילוב הוא אלוף אירופה בתרגיל הקרקע. הישג מדהים למתעמל הישראלי, ששוב הוכיח שהוא אחד הספורטאים הגדולים ביותר שהיו ויש לנו. "אני מרגיש שאכזבתי את עצמי", אמר שטילוב אחרי שסיים במקום השישי בגמר תרגיל הקרקע במשחקים האולימפיים בלונדון בקיץ שעבר. מיד אחר כך הוא הודיע שימשיך לריו 2016. ובכן, היום (שבת) הוא השאיר בצד את האכזבה ההיא והמשיך הלאה עם הופעה ענקית בדרך לזכייה במדליית הזהב באליפות אירופה בהתעמלות מכשירים שנערכת במוסקבה. בפעם הראשונה בקריירה שלו - אלכס שטילוב הוא אלוף אירופה. ריו 2016? שווה לחכות.

הביצוע של אלכס שטילוב היה כמעט חף משגיאות. המתעמל הישראלי, שקיבל ציון של 15.233 במוקדמות, ביצע את אותו תרגיל עם דרגת קושי של 6.5 נק', כאשר הפעם הנחיתות היו על גבול השלמות. הישראלי, שעלה רביעי על המזרן ברוסיה, נראה עם ביטחון בכל אלמנט וזה סייע לו לקבל ציון של 15.333 נקודות. התואר של שטילוב הוא למעשה משותף עם מקס וויטלוק הבריטי, שקיבל גם הוא ציון של 15.333 נקודות. אמש זכה וויטלוק במדליית הכסף בגמר הקרב-רב.

זו המדליה הרביעית של אלכס שטילוב באליפות אירופה בהתעמלות. הראשונה הגיעה בשנת 2009 באליפות במילאנו כשזכה בארד בקרקע. ב-2010 שטילוב היה פצוע, אך כעבור שנה חזר לפודיום עם מדליית הכסף בברלין. בשנה שעברה הספורטאי האולימפי הבכיר סיים שלישי ולקח ארד באליפות אירופה במונפלייה. לשטילוב גם שתי מדליות ארד באליפות העולם בלונדון 2009 ובטוקיו 2011.
 
שטילוב הלך על ביצוע בטוח מבחינתו והעדיף לא להסתכן יותר מדי, אך עדיין את אלמנטים שלו עשה על הצד הטוב ביותר. מבחינה מקצועית, הוא כמובן ימשיך לנסות ולשפר את דרגת הקושי, דבר שלפחות בלונדון, היה בעיקר זה שהפריד בינו לבין הפודיום.
 
למען האמת, חייבים לציין שהרמה בתרגיל הקרקע באליפות אירופה במוסקבה הייתה יחסית נמוכה. רק לשם השוואה, הציון שקיבל שטילוב הוא זהה לזה שקיבל בלונדון 2012, אך אז זה הספיק לו רק למקום השישי. מדליית הארד היום הלכה לאנדראה ג'ינולאני האיטלקי עם 14.9 נק', ציון נמוך מזה שהגיע למקום האחרון בגמר באולימפיאדה. פלאביוס קוצ'י הרומני, שנחשב לאחד הפייבוריטים לזהב, איכזב גם הוא כשקבע 14.666 וסיים רביעי. בלונדון הוא דורג שביעי.

אבל כל זה לא צריך לעניין בכלל את שטילוב, שממשיך להתקדם מבחינה מקצועית והישגית גם בגיל 26. הישראלי הבכיר יתחרה ביום ראשון בגמר המתח וינסה להפתיע ולקחת מדליה נוספת, שכן המתח הוא לא המומחיות שלו. היעד הבא של שטילוב הוא הצלחה נוספת באליפות העולם בהתעמלות שתיערך באנטוורפן שבבלגיה בקיץ הקרוב. בכל זאת, ריו עוד רחוקה.

אופיר נצר הצעירה סיימה במקום ה-4
עוד הישג יפה הגיע גם בסוס הקפיצות. המתעמלת הישראלית בת ה-16 רשמה תוצאה נהדרת של 14.166 (14.200 בקפיצה הראשונה ו-14.133 בקפיצה השניה) וסיימה במקום הרביעי. נצר שעצם עלייתה לגמר נחשבה להפתעה הוכיחה שעתידה עוד לפניה עם הופעה נהדרת בגמר. חשוב לציין שזהו ההישג הטוב ביותר של מתעמלת ישראלית לצד מקסיוטה שסיימה גם כן רביעית באליפות אירופה.