יחזרו עם מקדמה מסלובניה? יואב נאמן וראשל"צ (צילום: ספורט 5)
יחזרו עם מקדמה מסלובניה? יואב נאמן וראשל"צ | צילום: ספורט 5

שבת אירופית מיוחדת צפויה לכדוריד הישראלי, עם שני מפגשים מרתקים בשני מפעלים אירופיים: במפגש הראשון בשלב שמינית גמר גביע האתגר האירופי, מכבי ת"א תארח את דוקאס היוונית בבית מכבי בראשל"צ (17:00 שידור ישיר בערוץ הספורט), ותנסה לנצח ולבסס יתרון לקראת הגומלין.  שלוש שעות לאחר מכן, במינוס 10 מעלות בסלובניה, גם מכבי ראשל"צ תנסה להשיג תוצאה חיובית לפני המשחק השני שיערך שבוע לאחר מכן בארץ מול גורנייה ולאניה, בשמינית גמר גביע האיגוד האירופי.

המשימה של הדאבליסטית, נראית מורכבת, מול קבוצה מצוינת שהדיחה בסיבוב הקודם את קואטרו רייס ויאדוליד הספרדית, ומועמדת ללכת עד הסוף במפעל. הסלובנים אולי לא שם נוצץ, בטח לא כמו לאשקו שאותה הפתיעה בעבר הפועל ראשל"צ, אבל מדובר בקבוצה איכותית מאוד שלמעשה היתה שותפה למפגש הכי לוהט בסיבוב הקודם.

במשחק הראשון היא נתנה הצגה מול ויאדוליד עם 23:33, במשחק נהדר של פארודין מליץ' המונטנגרי שכבש 10 שערים. הגם שהספרדים כמעט והצליחו לבצע מהפך מדהים בגומלין עם ניצחון 27:35, הסלובנים חגגו בסופו של דבר. "אנחנו רוצים להעביר את ההכרעה לבית שלנו", אמר מאמן מכבי ראשון לציון, גלעד מאור. "זו קבוצה איכותית מאוד וטובה עוד יותר מקרסנודאר שעברנו בסיבוב הקודם, אבל נבוא להילחם וניתן את הכל".

המשימה של מכבי תל אביב תהיה לנסות לעבור את דוקאס מיוון, במסגרת שלב שמינית גמר גביע האתגר האירופי. השחקנים של אבי רש ינסו להשיג ניצחון שיכלול גם הפרש לקראת הגומלין שייערך שבוע לאחר מכן במארוסי שבפרברי אתונה. במכבי אוספים מידע על הקבוצה, שניצחה בשלב הקודם את לונדון GD בשני משחקים 15:36 בחוץ, ו-20:30 בבית, אבל פערי הרמות ברורים לכולם בכל מה שנוגע אל הבריטים.

עם סגל יווני, שבתוכו רק עוד שחקן אחד מקפריסין, מגדלים במועדון את הדור הבא, כמו את הקיצוני דימטרוס ציראס בן ה-20, שהבקיע 18 שערים בשני המשחקים מול לונדון, או את פאניוטיס ניקולאידיס המקשר השמאלי בן ה-21 שהוסיף 11 שערים, ומדובר בשחקן שמתנשא לגובה של שני מטרים.