פיטרסון, הבחירה הראויה (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
פיטרסון, הבחירה הראויה (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

כך נראה סוף מהאגדות. אדריאן פיטרסון, הרץ המדהים של מינסוטה ויקינגס שחזר העונה מפציעה שאיימה לסיים לו את הקריירה, זכה לפנות בוקר (בין שבת לראשון) בתואר ה-MVP של העונה הסדירה ב-NFL.

כזכור, בעונה שעברה פיטרסון קרע שתי רצועות בברכו והיה ספק אם אי פעם יוכל לשוב למגרש הפוטבול. אבל לא רק שהוא חזר, הוא חזר אפילו טוב יותר ממה שהיה. פיטרסון הוביל את מינסוטה לפלייאוף כנגד כל הסיכויים, כאשר הוא מסיים עם 9 יארד פחות משיא היארדים העונתי על הקרקע.

"אני חסר מילים, זה מדהים עבורי", אמר פיטרסון, שהקדים במירוץ לתואר את פייטון מאנינג שבעצמו עשה קאמבק מדהים במדי דנבר. "הקריירה שלי בקלות יכולה היתה להיגמר, פשוט כך. הדברים שעברתי לאורך החיים הפכו אותי לחזק מאוד מנטאלית". אגב, פיטרסון הפך לרץ הראשון מאז 2006 שזוכה בתואר (אז היה זה לדניאן טומלינסון).

וליתר התארים: מאנינג לא הצליח לזכות ב-MVP בפעם החמישית בקריירה, אבל הוא כן לקח פרס הביתה כשזכה בתואר "החזרה של השנה". ג'יי ג'יי וואט מיוסטון זכה כצפוי בתואר שחקן ההגנה ואילו בתואר הרוקי ההתקפי של השנה הקדים רוברט גריפין השלישי את אנדרו לאק וראסל ווילסון.

ברוס ארינאס מאינדיאנפוליס הפך למאמן הזמני הראשון בהיסטוריה לזכות בתואר מאמן השנה. כזכור, במהלך העונה הוא החליף את צ'אק פגאנו, שעבר למלחמה חשובה יותר לאחר שלקה בלוקמיה.