דני פדרוסה. יצליח לקחת אליפות? (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
דני פדרוסה. יצליח לקחת אליפות? (gettyimages) | צילום: ספורט 5

נותרו רק עוד 2 מרוצים לסיום העונה, אבל נראה כי הרוכב דני פדרוסה החליט לשים פול-גז ולעשות הכל כדי לצמצם את הפער בראש הטבלה. היום (ראשון) סיים הספרדי ראשון את המירוץ במאלזיה שנערך בתנאים של גשם סוער אחרי שדווקא יריבו, חורחה לורנזו זכה בפול-פוזישן אתמול.

זהו הניצחון ה- 3 של פדרוסה ברציפות, אחרי שניצח בגרנד פרי אראגון וביפן. בשני המירוצים לורנסו הגיע שני. מתוך 6 המירוצים האחרונים, הגיע פדרוסה ראשון ב-5 מהם. לפני המירוץ הוביל לורנסו ב-28 נקודות, כעת הפער ירד ל-23. אמש זכה לורנסו בפול פוזישן אך לא הצליח לנצל אותו ופדרוסבה צמצם את הפער ועקף את לורנזו שהגיע שלישי. קייסי סטונר מקבוצת הונדה.

במשך 9 סיבובים, נשאר פדרוסה מאחוריי לורנסו עד שהחליק קדימה ולקח את ההובלה. בשלב מסויים, הגשם התחזק עד לכדי הפסקת המירוץ והשופטים הניפו דגל אדום, רגע לפני שלורנסו התרסק על המסלול.

לאחר עיכוב ארוך, הנהגים חזרו למסלול. דוקאטי סיים רביעי ואחריו סיימו ניקי היידן וולנטינו רוסי. האיטלקי היה במקום ה-4 אבל ירד ל-9 ונאבק על דרכו חזרה בטבלה. אנדראה דוביזיסיו יצא מהמירוץ אחרי שנאבק עם סטונר על המקום ה-4. גם בן ספייס בקבוצת יאמהה המשיך את העונה המזעזעת שלו והתרסק בסיבוב ה-9.