(צילום: לילך וייס)
(צילום: לילך וייס) | צילום: ספורט 5
הישג מרשים (צילום: לילך וייס)
הישג מרשים (צילום: לילך וייס) | צילום: ספורט 5

נבחרת הקוואד של ישראל בטניס לכסאות גלגלים פתחה היום (שני) את אליפות העולם ברגל ימין, עם ניצחון 1:2 על נבחרתה החזקה של ארה"ב. את היום פתח המדליסט האולימפי, נועם גרשוני, עם ניצחון קל 0:6, 0:6 על גרג האסטרוק תוך 47 דקות בלבד. אחריו, שרגא ויינברג נוצח בשתי מערכות ע"י ניק טיילור (הטוב שבשחקני הנבחרת האמריקאית), 7:5, 6:2 והתוצאה עמדה על שוויון.

במשחק המכריע, מפגש הזוגות, נפגשו גרשוני ו-ויינברג עם טיילור ובריאן בארטן, ושם האמריקאים ניצחו 1:6 במערכה הראשונה, הישראלים ענו עם 1:6 במערכה השנייה וסופר טיי ברייק של 6:10 במערכה השלישית לטובת הנבחרת הישראלית, הביא לה ניצחון במשחק ובהתמודדות כולה. הנבחרת תשחק מחר ב-10:00 נגד ברזיל במפגש השני שלה.

בבית 3 בקטגוריה השנייה שבה יש נציגים ישראליים, קטגוריית הגברים, ניצחה ארגנטינה החזקה 0:3 את ישראל. גיא ששון נוצח במשחק הראשון 6:0 6:2 על ידי אגוסטין לדסמה. במשחק השני ניצח גוסטבו פרננדס, המדורג כעת 2 בעולם והארגנטיני הראשון בהיסטוריה שעשה זאת, 1:6 0:6 את אדם ברדיצ'בסקי. במשחק הזוגות נוצחו ברדיצ'בסקי וסטוקול 6:3 6:1 בידי פרננדס ולדסמה. מחר ב-15:00 תפגוש ישראל את הולנד.