נבחרת הנשים והגברים של ישראל (צילום: ספורט 5)
נבחרת הנשים והגברים של ישראל | צילום: ספורט 5
תחרות גדולה ראשונה אחרי המשחקים האולימפיים בריו (getty) (צילום: ספורט 5)
תחרות גדולה ראשונה אחרי המשחקים האולימפיים בריו (getty) | צילום: ספורט 5

אליפות אירופה בהתעמלות מכשירים תיפתח בשבוע הבא בקלוז', רומניה, עם תשעה ספורטאים ישראליים, כשבראשם המתעמל הבכיר של ישראל, אלכס שטילוב, לו זאת תהיה התחרות הראשונה הגדולה אחרי המשחקים האולימפיים בריו. עוד ישתתפו אנדריי מדבדב, ארטיום דולגופיאט, מורן ינוקא, אייל גלזר, צוף פלדון, גאיה גלעדי, שילי וייס ואופיר נצר.

שטילוב, שחגג 30 בחודש שעבר, יתחרה בשני המכשירים החזקים שלו: קרקע ומתח. כידוע, הישראלי זכה בשש מדליות באליפויות היבשתית בתרגיל הקרקע: אחת מזהב, אחת מכסף ועוד ארבע מארד.

 "לקחתי הפסקה יחסית גדולה לקריירה שלי, לא התאמנתי אחרי ריו שלושה חודשים, לא הייתי באולם בכלל, הייתי בחופש. היו התלבטויות אם להמשיך או לא" סיפר שטילוב, שהשתתף שלוש פעמים במשחקים האולימפיים ובאמתחתו שני גמרים אולימפיים בתרגיל הקרקע (בבייג'ין ובלונדון). "ידעתי שפיזית אני מסוגל, אבל לא ידעתי אם יהיה לי קשה לחזור לאולם, אם יהיה לי קשה לחזור לאימונים מלאים, לא ידעתי אם יהיה לי את הרצון. ברגע שחזרתי הבנתי שהתגעגעתי ואני עדיין רוצה להתחרות, להתאמן וללמוד דברים חדשים. אחרי שהתחלתי להגיע פעם פעמיים בשבוע להתאמן ראיתי שאני עדיין בכושר, שעדיין יש תשוקה ורצון והכי חשוב שיש יכולת", סיפר המתעמל הבכיר.

"אני לא רוצה להתחייב עכשיו לארבע שנים. נראה, אם אני אמשיך להנות מאימונים ותחרויות כמו שאני נהנה עד עכשיו אז יכול להיות שאמשיך לארבע שנים" המשיך.

שטילוב גם עשה לפני מספר חודשים שינוי משמעותי כאשר אחרי שנים ארוכות נפרד ממאמנו סרגיי וייסברג (מאמן נבחרת הגברים) וחבר לאולג ירובינסקי. "הייתי חייב לעשות את השינוי הזה. סרגיי מקדיש הרבה זמן לילדים, יש להם תכנית אימונים משלהם, יש להם הרבה מחנות אימונים שאני לא יכול לטוס אליהם, כי יש לי משפחה ואני לא ילד בן 18. החלטתי שמקצועית זה יהיה יותר נכון עבורי. אני מרגיש שהחיבור ביני לבין אולג עובד טוב, אנחנו עובדים טוב ביחד באימונים". 

"אני מרגיש טוב מבחינה פיזית. חזרתי יותר מפעם אחת עם מדליה מאליפות אירופה ואני מקווה לעשות את זה שוב" סיכם שטילוב.