מורן סמואל ועוזר המאמן דימה מרגולין (צילום: קרן איזיקסון) (צילום: ספורט 5)
מורן סמואל ועוזר המאמן דימה מרגולין (צילום: קרן איזיקסון) | צילום: ספורט 5

היום (שלישי) התקיימה אליפות העולם בחתירה באולם באופן ווירטואלי, כאשר כל מדינה מתחרה ממקומה במקצה של 2,000 מטרים. התחרות נערכה במרכז דניאל לחתירה, ואת ישראל ייצגו בגמר החותרים הפראלימפיים: מורן סמואל, אחיה קליין, ברק חצור ושי-לי מזרחי, שהתחרו בזמן אמת מול פיינליסטים אחרים בקטגוריית המרוץ שלהם.

סמואל הגיעה למקום השני באליפות וזכתה במדליית הכסף אחרי ש'חתרה' במכשיר סימולטור המדמה סירה (ארגומטר מסוג קונספט2). את 2,000 המטרים היא סיימה בתוצאה 8:26.2 דקות. מזרחי, שהתחרתה במקצה אחר, בדרגת נכות שונה משל סמואל, הגיעה למקום השלישי בתוצאה 8:49.2 דקות. במקצה הגברים הגיע קליין למקום הרביעי (6:32.2 דקות) וברק חצור לחמישי (6:41.9 דקות).

מדובר בענף מקובל, שאינו ענף הכלול במשחקים הפראלימפיים, כאשר החתירה נעשית באולם על מכשיר הסימולטור, כשכל ספורטאי מתחרה במדינה שלו בשידור און ליין. מכשירי החתירה מחוברים למערכת אלקטרונית ממוחשבת כך שהחותרים יכולים לראות את המתחרים שלהם ברחבי העולם. באליפות היום השתתפו כ-750 ספורטאים מ-63 מדינות.

בתום התחרות אמרה סמואל: "אני אחרי אלפיים מטר על המכונה, שזה העינוי הכי גדול שיש בחתירה, הרבה יותר גרוע מאשר על המים, אבל כיף שיש תחרויות וכיף שיש מטרות, גם אם זה וירטואלי. המטרה שלי הייתה קודם כל לשפר את השיא האישי שלי, ושיפרתי אותו ביותר משלוש שניות, שזה המון לאלפיים מטר. הייתה לי עוד מטרה וזה להצליח סוף סוף לנצח את הנורווגית, בירגיט, שהיא באמת היריבה שלי כבר כמה שנים, היא לא נותנת לי להתקרב, כל הזמן מתרחקת. צמצמתי את הפער, אבל יש עוד הרבה עבודה עד לטוקיו".

כל החותרים הם חברי בית הלוחם תל אביב, המתאמנים במרכז דניאל לחתירה בירקון, עם המאמנת פאולה גריזטי ועוזרי המאמנת דימה מרגולין וחביאר מנדס.