רעידת אדמה. בריידי (getty) (צילום: ספורט 5)
רעידת אדמה. בריידי (getty) | צילום: ספורט 5
דרך חדשה. בריידי (getty) (צילום: ספורט 5)
דרך חדשה. בריידי (getty) | צילום: ספורט 5

רעידת אדמה היסטורית בספורט האמריקאי: הקוורטרבק טום בריידי, שכיכב במשך שני העשורים האחרונים בניו אינגלנד פטריוטס, הוביל אותה לזכייה בשש אליפויות ונחשב בעיניי רבים לגדול שחקני הפוטבול בכל הזמנים, הודיע היום (שלישי) כי הוא עוזב את הקבוצה וימשיך את מסע הפוטבול שלו "במקום אחר".

על פי סעיף שהוכנס בחוזה של בריידי כאשר הוא חתם על הארכת החוזה האחרונה שלו לפני שנה, השחקן, שיחגוג באוגוסט הקרוב את יום הולדתו ה-43, היה רשאי לצאת מהחוזה ולבטל את השנתיים האחרונות בו, מה שאכן הפך לרשמי היום ויציב אותו כשחקן חופשי ללא הגבלה מחר.

למרות זאת, ולמרות שכבר תקופה ארוכה (ואף כמה שנים) מרחפות האפשרויות לפיהן הוא יאמר שלום לקבוצה בה שיחק לאורך כל הקריירה, סכנויות ההימורים והפרשנים הבכירים התקשו להאמין שאכן יגיע הרגע בו מספר 12 ייבחר לומר שלום, ועוד להמשיך לשחק במקום אחר ולא לפרוש.

אך בריידי אכן עשה זאת ובפוסט בחשבון האינסטגרם שלו, הודה לכל אנשי המועדון, החברים לקבוצה, האוהדים ואחרים והוסיף: "אני לא יודע איך נראה עתיד הפוטבול שלי, אבל זה הזמן לפתוח דף חדש, בחיים ובקריירה".

שתי האפשרויות הבולטות כעת עבור בריידי, שצפוי למסור את החלטתו בקרוב (השוק החופשי ב-NFL ייפתח מחר) הן מעבר ללוס אנג'לס צ'ארג'רס, שעומדת לחנוך אצטדיון מפואר בעיר המלאכים (בריידי מגיע במקור מקליפורניה) או טמפה ביי, אך כעת כולם ימתינו בדריכות לראות לאן מועדות פניו.