במדי מכבי ראשל
במדי מכבי ראשל"צ (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) | צילום: ספורט 5
נציה במדי הנבחרת (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
נציה במדי הנבחרת (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) | צילום: ספורט 5

ליגיונר רביעי לישראל בגרמניה - שניר נציה, פיבוט נבחרת ישראל ומכבי ראשל"צ, חתם היום (שלישי) וישחק ב-3 העונות הבאות בגרוסוולשטאדט. היעד הבא שלו הוא מועדון עם מסורת והיסטוריה מפוארת, שהיה על סף חזרה לליגה השנייה, עד שמשבר הקורונה עצר את הפעילות. מועדון שבו שיחקו בעבר האחים חן וגיל פומרנץ.

נציה (20.5, 2 מטר) היה תחת מעקב של המנהל המקצועי של גרוסוולשטאדט, מאז השתתף בפרויקט נבחרת הנוער בגרמניה לפני שלוש שנים. אז, המנהל המקצועי שימש כמאמן קבוצת הנוער של גומרסבאך, ששיחקה בליגה הבכירה, אבל הדברים לא הסתדרו גם בעקבות שירותו הצבאי.

לפני כחודשיים, נציה הגיע לגרמניה מלווה בבן הדוד ערן רום, שייצג אותו, וערך שבוע של התרשמות בשני מועדונים - גומרסבאך וגרוסוולשטאדט, כשברקע גם רימפאר מליגת המשנה (הקבוצה בה ישחק יונתן דיין בעונה הבאה) הביעה התעניינות. נציה בחר בגרוסוולשטאדט, מועדון עם עבר מפואר ביותר שכולל בין היתר שתי זכיות בגביע אירופה לאלופות, 6 אליפויות גרמניה ו-4 גביעי מדינה. הסיכום הושג כבר לפני מספר שבועות ולאחר מכן הגיעה החתימה.

כאמור, אחרי דיין שמסיים פרק בגומרסבאך וישחק ברימפאר, יואב למברוזו שמשחק באייזנאך ובודק אפשרויות בליגה הבכירה, ודניאל מוסינדי שהצטרף בתחילת העונה לארלנגן מהבונדסליגה, כעת גם נציה יהיה נציג שלנו בכדוריד הגרמני. ראוי גם להרעיף מחמאות לעירוני רחובות, שפיתחה במחלקת הנוער שלה את דיין, למברוזו ונציה.

"זה כיף שארבעה ישראלים ישחקו בגרמניה, וההשתלבות שלהם מעניקה לי השראה. מקווה שיום אחד ניפגש ונשחק יחד או אחד נגד השני ברמות הגבוהות של הבונדסליגה", הבהיר נציה והסביר את הבחירה בגרוסוולשטאדט. "הרגיש לי שהם הכי רוצים שאגיע אליהם. התנאים של המועדון נראו מקצועיים מאוד. ניהלנו שיחות עם הצוות המקצועי והניהולי, והם הבהירו לי איך הם רואים את מסלול ההתפתחות שלי. המטרה היא שאעזור לקבוצה והם יעזרו לי כולל בקידום להגיע לרמות היותר גבוהות בבונדסליגה הגרמנית".

נציה במשחק חצי גמר גביע המדינה (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
נציה במשחק חצי גמר גביע המדינה (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) | צילום: ספורט 5

נציה הוסיף: "אני שמח מאוד על הבחירה. לא רציתי לדחות את המעבר, וזה הרגע הנכון מבחינתי לעשות אותו. העונה הראשונה מבחינתי היא שנת הסתגלות לא רק מקצועית, אלא להתחבר לתרבות ולמנטליות. אני מתכוון לעבוד קשה ובצניעות, ומשם לטפס. יצא לי לדבר עם גיל פומרנץ. זה מועדון עם מסורת גדולה, עם קהל חם, מקום יפה שהותיר רושם טוב, ובכלל היה כיף לשמוע את המחמאות שהם הרעיפו על הפומרנצים. אני בא כדי להמשיך את המסורת של חן וגיל".

גרוסוולשטאדט עמדו לסיים את העונה הסדירה במקום הראשון בליגה השלישית, במחוז המרכז, אבל אז לפני הפלייאוף על העלייה לליגה השנייה הפעילות נעצרה, ולא ברור עדיין באיזו ליגה הקבוצה תשחק. "זה פחות מטריד אותי, אם זו ליגה שנייה או שלישית, וזה לא עבר לי בראש. זו יופי של התחלה מבחינתי, וממנה אני מאמין שאדע לטפס בתקווה להגשים יום אחד את החלום ולשחק כפיבוט מוביל בליגה הטובה בעולם".

נציה צפוי להתגורר בעיירה כפרית בת כ-4,000 איש, וייתכן שהחברה שלו, דנה, תצטרף אליו בסיום שירותה הצבאי, ותשחק בקבוצת כדורעף נשים מהליגה הבכירה בגרמניה.