מאסה. כמעט שכח את התחושה הזו (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
מאסה. כמעט שכח את התחושה הזו (gettyimages) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

הפתעה גדולה בפורמולה 1. אחרי שבעה מירוצים בהם רק נהגי מרצדס זינקו מהפול פוזישן, היום (שבת) דווקא פליפה מאסה מוויליאמס קבע את הזמן הטוב ביותר במקצה הדירוג של הגרנד פרי האוסטרי, וכשאת המקום השני על הגריד תפס חברו לקבוצה ואלטרי בוטאס.

עבור הברזילאי, מדובר בפול פוזישן ראשון מאז שנת 2008, אז כמובן ישב מאחורי ההגה של פרארי. מדובר בהישג משמח במיוחד עבור מאסה, בהתחשב בפיניש המתסכל מבחינתו למירוץ האחרון בקנדה. מאסה ניצל שגיאה של לואיס המילטון, שלקראת סיום ה-Q3 איבד שליטה ויצא מהמסלול, בעוד שניקו רוזברג קבע רק את הזמן השלישי בטיבו. לגרמני תהיה הזדמנות לפתוח פער על פני חברו ממרצדס בדירוג הנהגים.

ההפתעה הכי גדולה של היום הגיעה מכיוונו של אלוף העולם סבסטיאן פטל מרד בול, שהודח כבר ב-Q2 ויזנק מהמקום ה-13 בלבד. המילטון הבריטי יתייצב במקום התשיעי על הגריד, כאשר פרננדו אלונסו (4) ודניאל ריקארדו (5) משלימים את החמישייה המובילה.

העשירייה המובילה על הגריד:

1. פליפה מאסה (וויליאמס)
2. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
3. ניקו רוזברג (מרצדס)
4. פרננדו אלונסו (פרארי)
5. דניאל ריקארדו (רד בול)
6. קווין מגנוסן (מקלארן)
7. דניל קביאט (טורו רוסו)
8. קימי רייקונן (פרארי)
9. לואיס המילטון (מרצדס)
10. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)

הישג נהדר לירין שטרן: השיג פודיום במירוץ חרס

הנהג הישראלי ירין שטרן בן ה-18 רשם הישג נפלא -  כאשר לראשונה העונה עמד על הפודיום במירוץ ביורופורמולה (ובפעם השניה בקריירה הגיע לפודיום). נהג קבוצת ווסט-טק זינק מהמקום השלישי במירוץ הראשון מתוך שניים בחרס שבספרד, ושמר על המקום הזה עד לסיום.

לשטרן מצפים עוד מירוץ בסוף השבוע בחרס, שהוא סבב המירוצים השלישי של העונה ביורופורמולה. לאחר מכן, הנהגים יעברו להתחרות בהונגריה בתחילת יולי.