העונה הגרועה ביותר מזה 20 שנה (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
העונה הגרועה ביותר מזה 20 שנה (gettyimages) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

עשרים שנה שלפרארי לא הייתה עונה כל כך לא תחרותית, ואחרי הכישלון במונזה נראה כי יש מי שמשלם את המחיר. היו"ר, לוקה די מונטזמלו, הודיע על עזיבת הקבוצה המפוארת ביותר בפורמולה 1 אחרי 23 שנים.

"זו סופה של תקופה אחרי 23 שנים מופלאות ובלתי נשכחות, זו הייתה זכות גדולה", אמר היו"ר המתפטר. העזיבה של די מונטזמלו באה לאחר דיווחים על קרע בינו לבין לבין מנכ"ל חברת האם פיאט, סרחיו מארקיונה, שימלא את מקומו של היושב ראש בניהול הקבוצה.  "הכישלון העונה הוא בלתי מתקבל", אמר בעבר המנכ"ל, "פשוט לא יעלה על הדעת שפרארי לא תנצח מירוצים".

המתיחות בין השניים הגיע לשיא במהלך הגראנד פרי האחרון, המירוץ הביתי של פרארי באיטליה, שבסיומו הצהיר מונטזמלו כי הוא יעזוב מתי שירצה ולא בסוף העונה, כפי שדווח בכלי התקשורת. מארקיונה מצידו מיהר להרגיע את היושב ראש: "למרות שאנחנו חברים טובים, אני במקומו לא הייתי יוצא בכאלה הצהרות".

גם ברני אקלסטון, האיש החזק ביותר בפורמולה 1, התקשה לקבל את החדשות לפיהן לפרארי הולך להיות יו"ר חדש: "הכרתי את לוקה לראשונה ב-73', אז כן, זה חבל שהוא עוזב, אני אתגעגע. העזיבה שלו מבחינתי היא כמו מותו של אנזו פרארי. כשהסתכלת עליו ראית את פרארי, לא ראית את לוקה".

תחת הנהגתו של די מונטזמלו, פרארי הגדילה את ההכנסות שלה פי עשר ושילשה את המכירות, כשהעסק המשפחתי מאיטליה הפך לאחד המותגים החזקים ביותר בעולם הרכב.