התאוששות אדירה בגרמניה. ניסני (צילום: ספורט 5)
התאוששות אדירה בגרמניה. ניסני | צילום: ספורט 5

הישג נאה לרוי ניסני במרוץ השלישי של סוף השבוע, במסגרת אליפות אירופה הרשמית של הפורמולה 3. הנהג הישראלי סיים במקום השמיני בהוקניים שבגרמניה, למרות שזינק מהמקום ה-23 על הגריד. ניסני, חבר קבוצת מוקה מוטור ספורט, סבל מבעיות מכניות קשות באימון, במקצה הדרוג ובשלושת המירוצים, אבל בשלישי הצליח לעשות קאמבק גדול ולזכות בניקוד.

דקות לפנ שהתייצב על קו הזינוק גילו המהנדסים תקלה באחת משתי משאבות הדלק של המכונית. התקלה תוקנה באופן פרוביזורי רגע לפני שהצוות עזב את הגריד, כאשר ניסני זינק למעשה כשהוא אינו יודע אם התיקון יחזיק מעמד.

כבר בזינוק ניסני שיפר עמדות ועלה למקום ה-21, בהמשך ביצע עוד מספר עקיפות והתקדם עד למקום ה-15 בהקפה החמישית. במצב הזה חברו של ניסני לקבוצה, פליקס רוזנקוויסט, נאלץ לפרוש אחרי מפגש עם פיליפ גיומארס מבריטניה. למסלול נכנס רכב הבטיחות, ובעזרתו ניסני שיפר שוב את מיקומו ועלה למקום ה-12. עד לסיום רוי ביצע מספר עקיפות על גוסטבו מנזסס מארה"ב, על ריקרדו אגוסטיני מאיטליה ועל סנדרו זלר משוויץ, בסיומן עבר שמיני את דגל השחמט.

ניסני יוצא מחר לאיטליה, למעבדות של ד"ר ריקרדו צ'קארלי, אחד מאנשי הרפואה הבכירים בעולם שעוסקים בליווי רפואי של נהגי פורמולה 1, לצורך אימון פיסיולוגי. משם ימשיך לפו שבצרפת, שם יתקיימו בסוף השבוע הקרוב המרוצים הבאים במסגרת מרוצי הפורמולה 3.