המילטון ורוזברג אחר הצהריים במונזה. מילים לא הוחלפו שם (GETTYIMAGE (צילום: ספורט 5)
המילטון ורוזברג אחר הצהריים במונזה. מילים לא הוחלפו שם (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

עונת הפורמולה 1 מתקרבת לרגעי ההכרעה שלה ובסוף השבוע הקרוב מתקיים אחד המירוצים היותר יוקרתיים בסבב: הגראנד פרי האיטלקי במונזה. מי שיזכה לזנק אליו מהפול פוזישן הוא לואיס המילטון שהיום (שבת) השיג את הזמן המהיר ביותר במקצה הדירוג. מהמקום השני יזנק באופן לא ממש מפתיע ניקו רוזברג, חברו/יריבו של הבריטי לקבוצת מרצדס.

לאחרונה מתפרסמות שלל ידיעות על היחסים הרעועים בין שני נהגי מרצדס, שגם נלחמים על תואר אלוף העולם. רוזברג הוא זה שמוביל את טבלת הנהגים עם יתרון של 29 נקודות על פני המילטון, אבל מחר לבריטי תהיה מקדמה מסויימת.

הקפה של 1:24.109 דקות הספיקה להמילטון כדי להשיג את המקום הראשון על הגריד, רוזברג היה איטי ממנו ב-0.274 מאיות. מדובר בפול פוזישן החמישי של המילטון העונה, אך הראשון מאז הגראנד פרי הספרדי במאי. מדובר בחדשות טובות עבור הבריטי, שעצר רצף של 4 ניצחונות במקצה הדירוג מצד רוזברג, שגם ניצח ב-6 מ-7 האחרונים.

מי שנחלו אכזבה הם האוהדים המקומיים של פרארי שראו את פרננדו אלונסו מסיים רק עם הזמן השביעי בטיבו. אם זה לא מספיק אז הנהג השני של הקבוצה האיטלקית, קימי רייקונן, יזנק רק המהמקום ה-12. אלוף העולם סבסטיאן פטל שוב התקשה וייצא מהמקום ה-8 כאשר בן זוגו לרד בול דניאל ריקארדו דורג תשיעי.

העשיריה הראשונה:
1. לואיס המילטון (מרצדס)
2. ניקו רוזברג (מרצדס)
3. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
4. פליפה מאסה (וויליאמס)
5. קווין מגנוסן (מקלארן)
6. ג'נסן באטן (מקלארן)
7. פרננדו אלונסו (פרארי)
8. סבסטיאן פטל (רד בול)
9. דניאל ריקארדו (רד בול)
10. סרחיו פרס (פורס אינדיה)