ניסני. יום מוצלח (צילום: ספורט 5)
ניסני. יום מוצלח | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

הישג נהדר לנהג המירוצים רוי ניסני. הישראלי מקבוצת מוקה מוטורספורט זינק מהמקום ה-26 והאחרון על הגריד בעיירה פו שבצרפת, במסגרת סבב הפורמולה 3 אבל הוא סיים לבסוף במקום התשיעי במירוץ.

אתמול רכבו של ניסני שוב סבל מבעיות מכאניות קשות, אשר גרמו למנוע שלו להתחמם. בעקבות כך ניסני דורג אחרון במקצה הדירוג. בצהריים הוא התייצב במזג אוויר גשום על המקום ה-26 בגריד, כשהמטרה לשמור על המכונית ולהתקדם עד כמה שאפשר, במסלול הצר והקצר של פו, אשר כמעט ואינו מאפשר עקיפות.

כבר בפתיחה ניסני שיפר מיקום ועלה למקום ה-24. בהמשך הוא ניצל טעויות ותאונות של מספר נהגים כדי להתקדם בדירוג. אחרי 16 הקפות, שבעה נהגים כבר היו מחוץ למשחק, וניסני כבר התקדם עד למקום ה-16.

5 דקות לפני הסיום נרשמה התרסקות נוספת על המסלול, בעקבותיה נכנס רכב הבטיחות למסלול. שלוש דקות תמימות נאלצו הנהגים לנסוע בשיירה איטית אחרי רכב הבטיחות, אשר הונף שוב הדגל הירוק. שבעת הנהגים שלפני ניסני בחרו לחזור למרוץ ולהיצמד לחלק הפנימי של הפנייה שלפניהם, ניסני בחר בחלק החיצוני והמהלך הזה סייע לו לעקוף ארבעה נהגים, ובזמן שנותר עד לסיום לשפר עוד במעט את המיקום שלו ולסיים במקום התשיעי, שהוסיף לו שתי נקודות דרוג נוספות למאזן.

פטר מוקה, הבעלים של קבוצת מוקה מוטורספורט, אמר בסיום המירוץ: " נהיגת רחובות בכבישים צרים ורטובים דורשת מהנהגים מיומנות רבה, וזה בדיוק הזמן של הנהגים להוכיח עד כמה הם מכירים ושולטים במכונית שלהם".