שומאכר, לא חזר לעצמו (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
שומאכר, לא חזר לעצמו (gettyimages) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

קרוביו של מיכאל שומאכר התעקשו להעבירו מהאשפוז להמשך ההחלמה בסביבה מוכרת, ובהחלט מדובר במעמסה לא פשוטה. על פי "יורוספורט", משפחתו של נהג המירוצים האגדי מוציאה 100 אלף ליש"ט מדי שבוע כדי לממן את הטיפול בו בביתו בשווייץ.

שומאכר נפגע באורח קשה בראשו במהלך תאונת סקי בהרי האלפים הצרפתיים בחודש דצמבר האחרון וביוני הועבר לבית החולים בלוזאן, לאחר שהתעורר מהתרדמת (קומה) בה היה שקוע. הוא עבר טיפולים שמטרתם לעורר את תפקודי חושיו וכעת ממשיכים בהליך גם בביתו.

"חלק גדול מהצוות שדואג למיכאל הוכשר על ידי המומחים שלנו", הסביר דובר בית החולים בלוזאן. "אנחנו עוקבים אחר הטיפולים בו, זמינים ליצירת קשר ועומדים לרשותו". על פי הדיווח, 15 אנשי צוות מטפלים בשומאכר בביתו, כאשר עלות המשכורות והציוד הרפואי בהחלט גבוהות.

"יחסית לפגיעות החריפות שספג, נרשמה התקדמות בשבועות ובחודשים האחרונים", נמסר בהודעה לתקשורת מטעם המשפחה. "ובכל זאת, יש עדיין דרך ארוכה וקשה לפנינו. אסור להניח ששינויים משמעותיים במצבו הבריאותי היו הסיבה למעברו הביתה".

שומאכר בן ה-45 נחשב לאחד מגדולי הנהגים בהיסטוריה של הפורמולה 1, אם לא הגדול שבהם. הוא זכה ב-7 אליפויות עולם, ניצח ב-91 מירוצים, זינק 68 מהפול פוזישן והתייצב 155 פעמים על הפודיום במהלך הקריירה המפוארת שלו. הוא פרש לראשונה ב-2007 וחזר כעבור יותר משנתיים להתחרות, לפני שפרש סופית אחרי גראנד פרי ברזיל ב-2012.