המילטון חוגג. הישג אדיר לנהג הבריטי (getty) (צילום: ספורט 5)
המילטון חוגג. הישג אדיר לנהג הבריטי (getty) | צילום: ספורט 5

אחרי סוף שבוע סוער במיוחד שקיבל את נהגי הפורמולה 1 באוסטין שבטקסס, לואיס המילטון רשם היסטוריה. הנהג הבריטי ניצח בגראנד פרי של ארצות הברית, סגר עניין שלושה מירוצים לפני סיום העונה וזכה באליפות העולם בפעם השלישית בקריירה שלו.

כבר בתור ילד, המילטון הצהיר שהחלום שלו הוא להשתוות לאליל ילדותו, איירטון סנה, הנהג הברזילאי שנחשב לאחד הגדולים בתולדות הענף, זכה שלוש פעמים בתואר אלוף העולם ובסופו של דבר נהרג באופן טראגי בתאונה על המסלול באיטליה לפני 21 שנים. אמש המילטון, שהעריץ אותו, השתווה אליו זכה בתואר בפעם השלישית בקריירה שלו והגשים את החלום הגדול שלו.

אחרי שהגשמים העזים בטקסס נרגעו, המילטון זינק שני במירוץ, אחרי חברו למרצדס ניקו רוזברג, וידע שאם הוא ינצח וסבסטיאן פטל, שהיה השני בדירוג ערב המירוץ, יסיים במקום השלישי ומטה, האליפות תהיה שלו. וכך היה. המילטון עקף את רוזברג שטעה לקראת הסיום ואיבד את ההובלה. פטל לא תיפקד וסיים רק במקום השלישי.

השתווה לאליל ילדותו, איירטון סנה. (getty) (צילום: ספורט 5)
השתווה לאליל ילדותו, איירטון סנה. (getty) | צילום: ספורט 5

רגע אחרי המירוץ, המילטון היה נרגש מאוד ואמר לחבריו בקשר הקבוצתי: "מדובר ברגע הכי גדול בחיים שלי. תודה לכם חברים, על כל מה שעשיתם ועושים עבורי, אני אוהב אתכם". בזכות ההישג האדיר שלו, הפך המילטון לנהג הבריטי השני בהיסטוריה שזוכה בשלוש אליפויות עולם, אחרי אגדת המירוצים סר ג'קי סטיוארט שחגג השנה 76 ורק לפני מספר חודשים ספורים התייחס להמילטון ואמר ש"לואיס מסוגל לזכות השנה בתואר האליפות, יש לו את זה". אמר וצדק.

גם ב"טלגרף" לא חסכו בסופרלטיבים והחמיאו בענק להמילטון: "הוא הוכיח שהוא הנהג הכי טוב בדור הנוכחי, פשוט פנומן!" וכמובן לא היו יכולים להימנע מההשוואה המתבקשת בינו לבין סנה: "כשהמילטון נוהג, זה נראה כאילו הוא נולד בשביל זה. בדיוק כמו סנה, זה נמצא בדם שלו. להמילטון אין פחד בגוף, הוא לא חושש משום דבר ומאף אחד".

"סבסטיאן פטל ופרננדו אלונסו הם אמנם נהגים מצוינים מהשורה הראשונה, אבל לואיס המילטון תמיד היה בטוח ביכולת שלו לגבור עליהם וזה מה שמבדיל אותו מכל השאר", נכתב בנוסף. המילטון נכנס לספרי ההסיטוריה והשתווה לכמעט כל שיא אפשרי, הוא גם הפך לבריטי הראשון שמנצח עשרה מירוצים או יותר שנתיים רצופות.