המילטון מקבל את הפרס מפוטין. האליפות בהישג יד (Getty) (צילום: ספורט 5)
המילטון מקבל את הפרס מפוטין. האליפות בהישג יד (Getty) | צילום: ספורט 5

לואיס המילטון התקרב אל עבר זכייה שניה ברציפות ושלישית בסך הכל באליפות הפורמולה 1, לאחר שניצח היום (ראשון) בגראנד פרי הרוסי בסוצ'י, כשהוא משחזר את ההישג שלו מהעונה שעברה בקלות יחסית. חברו לקבוצת מרצדס, ניקו רוזברג, אמנם הצליח לסיים בזמן הטוב ביותר את מקצה הדירוג, אבל לא סיים את המירוץ לאחר שסבל מתקלה ברכבו אחרי שבעה סיבובים בלבד. הגרמני השאיר את הבמה להמילטון ועל הדרך ירד למקום השלישי בטבלת הנהגים.

סבסטיאן פטל סיים במקום השני, ניצל את הקריסה של רוזברג ועבר אותו בטבלת הנהגים, אך הוא עדיין רחוק 66 נקודות מהמילטון כשנותרו רק 100 בקופה. המשמעות היא שהבריטי של מרצדס צריך תשע נקודות יותר מפטל ושתיים יותר מרוזברג עד תום העונה כדי לזכות.

ואלטרי בוטאס מוויליאמס היה על סף הגעה לפודיום, אבל בהקפת הסיום בן ארצו קימי רייקונן, שדהר בעקבותיו, איחר לבלום ונכנס בו מהצד. בזמן שהשניים ניסו להתאושש, סרחיו פרס מפורס אינדיה הגיע בזריזות ועקף אותם כדי לסיים במקום השלישי. פליפה מאסה, חברו של בוטאס בוויליאמס, הגיע לקו הסיום במקום הרביעי, בעוד שבסופו של דבר רייקונן היה במקום החמישי. אלא שכצפוי, הפיני נענש בהפחתה של 30 שניות, מה שהוריד אותו למקום השמיני. עובדה זו הספיקה כדי להעניק למרצדס את אליפות הנהגים באופן רשמי.

מלבד ההתנגשות בין בוטאס לרייקונן, היו עוד מספר תאונות נוספות במסלול בסוצ'י, כל זאת לאחר שקרלוס סאינס ניצל בנס כשהתרסק בקיר באחד האימונים החופשיים. סאינס, אגב, זינק מהמקום האחרון והצליח לטפס כמה מקומות, אבל פרש לקראת הסיום בשל בעיות במכוניתו. על כל פנים, התאונה הגדולה ומרהיבה ביותר הייתה של רומן גרוז'אן, שבהקפה ה-12 איבד שליטה והתנגש בעצמה בקיר הבטיחות.

הדירוג הסופי במירוץ:

1. לואיס המילטון (מרצדס)
2. סבסטיאן פטל (פרארי)
3. סרחיו פרס (פורס אינדיה)
4. פליפה מאסה (וויליאמס)
5. דניל קביאט (רד בול)
6. פליפה נאסר (סאובר)
7. פסטור מלדונדו (לוטוס)
8. קימי רייקונן (פינלנד)
9. ג'נסן באטן (מקלארן)
10. מקס ורסטאפן (טורו רוסו)

צמרת דירוג הנהגים:

1. לואיס המילטון (מרצדס) 302 נקודות
2. סבסטיאן פטל (פרארי) 236
3. ניקו רוזברג (מרצדס) 229
4. קימי רייקונן (פרארי) 129
5. ואלטרי בוטאס (וויליאמס) 111