ביאנקי (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
ביאנקי (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5
הרגעים הראשונים לאחר התאונה ביפן (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
הרגעים הראשונים לאחר התאונה ביפן (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

יום עצוב לעולם הפורמולה 1. תשעה חודשים לאחר התאונה הטראגית בגראנד פרי של יפן, ז'ול ביאנקי הלך הלילה (בין שישי לשבת) לעולמו. הנהג הצרפתי של קבוצת מארוסיה היה שרוי בתרדמת מאז אוקטובר 2014 בעקבות אותה תאונה ממנה לא הצליח להתאושש. הוא מת בגיל 25 בלבד בבית החולים בניס שבצרפת.

בהודעה שהוציאה משפחתו של ביאנקי נכתב: "בצער רב אנו מודיעים כי ז'ול הלך לעולמו, בבית החולים בניס, בו היה שהה מאז התאונה. ז'ול נלחם עד לרגע האחרון, כפי שעשה תמיד, אך הבוקר הקרב הגיע לסיומו. הכאב שאנו חשים הוא עצום ולא ניתן לתיאור".

הרגע הנורא שעלה לביאנקי בחייו הגיע במירוץ סוזוקה 2014. הנהג של קבוצת מארוסיה איבד שליטה על רכבו בעקבות הגשם ששטף את המסלול, והתנגש ישירות ברכב חילוץ שפינה מכונית אחרת שאיבדה שליטה. כתוצאה מאותו פציעה הוא סבל מפגיעות ראש קשות. אותה תאונה היא אחת הקשות ביותר בשנים האחרונות בעולם הפורמולה 1.

למרבה הצער ביאנקי הוא רק אחד מרבים מדי שמצאו את מותם על המסלול. בשנים האחרונות תקנות הבטיחות המחמירות של ה-FIA הביאו לירידה דרמטית בתאונות הקטלניות, אך בעבר זכור במיוחד המקרה של אירטון סנה, הנהג הברזילאי האגדי, שנהרג במהלך הגראנד פרי של סן מרינו ב-1994. באותו סוף שבוע מקולל נהרג במהלך מקצה הדירוג גם הנהג האוסטרי רונלד רצנברגר.