פטל שוב בראש הפודיום (GETTY) (צילום: ספורט 5)
פטל שוב בראש הפודיום (GETTY) | צילום: ספורט 5
מירוץ מסויט להמילטון ומרצדס (GETTY) (צילום: ספורט 5)
מירוץ מסויט להמילטון ומרצדס (GETTY) | צילום: ספורט 5

עונת 2015 של סבב הפורמולה 1 התנהלה עד כה בשליטה מוחלטת של קבוצת מרצדס, אבל היום (ראשון) התמונה היתה שונה לגמרי. הגראנד פרי ההונגרי סיפק את הסחורה בענק עם מירוץ מטורף, רווי באירועים ומנצח בשם סבסטיאן פטל (בפעם השניה העונה). אם זה לא מספיק, אז לואיס המילטון וניקו רוזברג היו מעורבים בתאונות (אך לא פרשו) ולראשונה העונה לא היה נהג של מרצדס על הפודיום. 

כבר בזינוק זה התחיל רע מאוד עבור המילטון שיצא שוב מהפול פוזישן. הבריטי זינק גרוע, עף לשוליים והתדרדר עד למקום העשירי, בעוד פטל לקח את ההובלה. למרות זאת, המוביל בראש טבלת הנהגים הצליח לפלס את דרכו במעלה הגריד. אלא שבהקפה ה-50, תאונה נוספת, בינו לבין דניאל ריקארדו, פגעה בו שוב, בדרך לסיום במקום השישי והמאכזב מבחינתו. 
 
בהקפה ה-65 ריקארדו המשיך לחולל נזקים אצל מרצדס, בלם מאוחר וגרם לרוזברג לפאנצ'ר, כאשר הנהג הגרמני נסע הקפה שלמה על הג'אנט, ורק אז נכנס לפיטס (סיים 8). מי שניצל את הבלאגן היו דניל קביאט מרד בול, שהגיע שני אל קו הסיום (הישג השיא בקריירה שלו), בעוד ריקארדו הגיע שלישי אך מנהלי המירוץ הודיעו כי יבדקו את התקריות בהן היה מעורב. פטל אגב, רשם את ניצחונו ה-41 בקריירה והשתווה לאירטון סנה האגדי במקום השלישי בדירוג כל הזמנים.

לצמד של רד בול יש סיבה לחגוג (GETTY) (צילום: ספורט 5)
לצמד של רד בול יש סיבה לחגוג (GETTY) | צילום: ספורט 5

מה שיבהיר עוד עד כמה מוזר היה המירוץ הזה, היא העובדה שמקס ורשטפן הצעיר מקבוצת טורו רוסו סיים במקום הרביעי. גם במקלארן יכולים סוף סוף להרגיש קצת יותר טוב, כאשר פרננדו אלונסו הראה סימני חיים עם המקום החמישי בעוד ג'נסן באטן סיים תשיעי.

העשיריה הראשונה בגראנד פרי הונגריה
1. סבסטיאן פטל (פרארי)
2. דניל קביאט (רד בול)
3. דניאל ריקארדו (רד בול)
4. מקס ורשטפן (טורו רוסו)
5. פרננדו אלונסו (מקלארן)
6. לואיס המילטון (מרצדס)
7. רומן גרוז'אן (לוטוס)
8. ניקו רוזברג (מרצדס)
9. ג'נסן באטן (מקלארן)
10. מרקוס אריקסן (סאובר)