שמר על הגדר, המילטון (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
שמר על הגדר, המילטון (gettyimages) | צילום: ספורט 5
חברים לקבוצה, המילטון ורוזברג (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
חברים לקבוצה, המילטון ורוזברג (gettyimages) | צילום: ספורט 5

יום מצוין לחובבי הספורט המוטורי בבריטניה. לואיס המילטון ניצח היום (ראשון) לעיני הקהל הביתי בסילברסטון. אלוף העולם המכהן השלים ניצחון חמישי העונה, והגדיל את יתרונו בטבלת הנהגים ל-17 נקודות.

הנהג הבריטי זינק מהפול פוזישן לצד חברו לקבוצת מרצדס, ניקו רוזברג. פתיחת המירוץ הייתה שייכת לפיליפה מאסה שזינק בצורה נהדרת ועקף את השניים. תאונה שאירעה כבר בפתיחת המירוץ גרמה להוצאת מכונית הבטיחות ועצרה את הברזילאי. בזמן ההתרחשות ניסה המליטון להחזיר לעצמו את המקום הראשון, אבל נכשל וירד למקום השלישי כאשר ולטרי בוטאס התברג במקום השני.

בהמשך נטל המילטון את ההובלה, כאשר מאסה, רוזברג ובוטאס מדורגים מאחוריו. גשם שהחל לרדת באנגליה שינה מעט את מצב העניינים, והמירוץ הסתיים בניצחונו של הבריטי, כשרוזברג מסיים במקום השני, פטאל שלישי, מאסה רביעי ובוטאס חמישי.

בתוך כך, הצליח פרננדו אלונסו להשיג נקודה ראשונה העונה כסיים במקום העשירי במירוץ. עובדה זאת משקפת את העונה הנוראית שעוברת על אלוף העולם לשעבר. 

בעקבות הניצחון, המילטון עלה ל-194 נקודות בטבלת הנהגים, ופתח פער דו ספרתי על חברו לקבוצה, רוזברג   שנמצא במקום השני עם 177 נקודות. במקום השלישי נמצא פטל עם 135 נקודות. בדירוג היצרנים, מרצדס ממשיכה להוביל בפער גדול עם 371 נקודות.