רוזברג. יקבע שיא חדש? (getty) (צילום: ספורט 5)
רוזברג. יקבע שיא חדש? (getty) | צילום: ספורט 5

ניקו רוזברג עשה היסטוריה. נהג מרצדס זכה היום (ראשון) בגרנד פרי של רוסיה ובכך רשם ניצחון שביעי ברציפות, אם סופרים מסוף העונה שעברה. בכך, הוא השווה את הרצף הארוך בתולדות הפורמולה 1, אותו קבעו גם מיכאל שומאכר, סבסטיאן פטל ואלברטו אסקרי.

רוזברג, שזינק מהפול פוזישן, שמר על המקום בזינוק וברח לנהגים האחרים כדי להגיע ל-100 נקודות דירוג, המקסימום האפשרי. אחרי ארבעה מירוצים, לגרמני יש יתרון של 33 נקודות על פני חברו לקבוצה, לואיס המילטון, שבמקום השני.

אגב הנהג הבריטי, הוא רשם מירוץ יוצא מהכלל. אחרי שבעיות במנוע במקצה הדירוג גרמו לאלוף העולם לזנק רק מהמקום העשירי, הוא הצליח לטפס במהלך בסוצ'י ולחלוף אחרי נהג אחד אחרי השני, כל הדרך לפודיום. המילטון סיים שני, והקדים בכ-7 שניות את קימי רייקונן שהעניק לפרארי את הפודיום ה-700 בתולדות הקבוצה.

לחברו לקבוצה של רייקונן, סבסטיאן פטל, היה יום פחות נעים. הגרמני זינק מהמקום השביעי אחרי עונש 5 מקומות בזינוק שהוטל עליו, אבל כבר בהקפה הראשונה היה מעורב בתאונה ופשר מהמירוץ. דניאל קביאט נכנס בפטל מאחור וגרם לו ולניקו הולקנברג לאבד שליטה. מלבדם, גם מקס ורסטאפן וריו הריאטו לא סיימו את המירוץ.

דירוג 10 הראשונים ברוסיה:

1. ניקו רוזברג (מרצדס)
2. לואיס המילטון (מרצדס)
3. קימי ראיקונן (פרארי)
4. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
5. פליפה מאסה (וויליאמס)
6. פרננדו אלונסו (מקלארן)
7. קווין מגנוסן (רנו)
8. רומן גרוז'אן (האס)
9. סרחיו פרס (פורס אינדיה)
10. ג'נסון באטן (מקלארן)