עוד ניצחון לאוסף. המילטון (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
עוד ניצחון לאוסף. המילטון (gettyimages) | צילום: ספורט 5

שבוע בלבד לאחר שניצח במירוץ שנחאי, לואיס המילטון שוב הוכיח שהוא המועמד מספר 1 לזכייה באליפות הפורמולה 1 גם ב-2015. האלוף הנוכחי השיג ניצחון שלישי העונה והופעה רביעית על הפודיום, כשחצה ראשון את קו הסיום בגראנד פרי של בחריין - המירוץ הרביעי של העונה.

המילטון, שזינק בפעם הרביעית ברציפות מהפול פוזישן, הוביל לכל אורך המירוץ, למעט ברגעים שבו אחרי שנכנס לעצירות תדלוק. ניקו רוזברג, שדלק בעקבותיו של המילטון, איבד ריכוז בהקפה הלפני אחרונה, החליק ואיבד את המקום השני לקימי רייקונן. נהג מרצדס הסתפק במקום השלישי. רייקונן, שזינק רביעי, סיים שני ועלה לראשונה העונה על הפודיום אחרי שסיים רביעי בשני המירוצים הקודמים. אלוף העולם הגיע ראשון לדגל השחמט לאחר 1:35:05 שעות. רייקונן הפיני הגיע 3.380 שניות אחריו ורוזברג חצה את קו הסיום כ-6 שניות אחרי חברו לקבוצה ממרצדס.

בפעם הראשונה העונה, סבסטיאן פטל סיים מירוץ מחוץ לפודיום. הנהג הגרמני אמנם זינק מהמקום השני, אך סבל מיום רע ומחוסר מזל. הגרמני יצא מתמונת הפודיום לאחר 13 הקפות ובכך איפשר ללואיס המילטון לפתוח פער משמעותי בדירוג הנהגים, כבר לאחר 4 מירוצים. אלוף העולם בין 2010 ל-2013 סיים רק במקום החמישי, כאשר בהקפות האחרונות ניהל קרב לא מוצלח על המקום הרביעי עם ואלטרי בוטאס הפיני.

העשיריה הראשונה
1. לואיס המילטון (מרצדס)
2. קימי רייקונן (פרארי)
3. ניקו רוזברג (מרצדס)
4. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
5. סבסטיאן פטל (פרארי)
6. דניאל ריקרדו (רד בול)
7. רומיין גרוז'אן (לוטוס)
8. סרחיו פרס (פורס אינדיה)
9. דניאל קיבייאט (רד בול)
10. פליפה מאסה (וויליאמס)