ניקו רוזברג, ראשון בספרד (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
ניקו רוזברג, ראשון בספרד (gettyimages) | צילום: ספורט 5
שוב מרצדס בטופ (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
שוב מרצדס בטופ (gettyimages) | צילום: ספורט 5

מרצדס ממשיכה בשליטה. זה בדיוק מה שרצו ראשי הקבוצה הגרמנית להשיג, זה בדיוק מה שסיפקו להם שני הנהגים המובילים. ניקו רוזברג שמר על הפול פוזישן וניצח בגראנד פרי ספרד, בעוד שעמיתו לואיס המילטון הגיע מיד אחריו.

אחרי שהגיע שלישי במירוץ הקודם בבחריין, רוזברג פתח לפני חברו האנגלי וגמא את המרחק בתוך 1:16.996 שעות. המילטון הגיע כמעט 14 שניות אחרי הגרמני, אבל שמר על מקומו בפסגת דירוג הנהגים.

42.476 שניות אחרי שרוזברג הגיע לדגל השחמט, עשה זאת גם בן ארצו סבסטיאן פטל, שפספס רק פעם אחת העונה את הפודיום והפעם סיים שלישי בפעם השלישית בחמישה מירוצים העונה.

המאוכזב הגדול היה פרננדו אלונסו, שנאלץ לפרוש מול הקהל הביתי עקב בעיות בבלמים בסיבוב ה-27. הנהג הספרדי המשיך במאבקים הטכניים שלו, אבל כנראה שיצא מהמירוץ האמיתי לאחר שרשם גראנד פרי שלישי העונה אותו לא סיים ונותר בלי נקודות.

ואלטרי בוטאס סיים במקום הרביעי והקדים במעט את קימי רייקונן, שעדיין מדורג רביעי בדירוג הכללי, פליפה מאסה סיים שישי. בעקבות הניצחון, רוזברג צימק את הפער מהמילטון ל-20 נקודות, כאשר פטל מרוחק 31 נקודות מהפסגה. המירוץ הבא ייערך במונאקו ב-24 במאי.

העשיריה הראשונה:

דירוג הנהגים