עוד טיול בפארק. המילטון (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
עוד טיול בפארק. המילטון (gettyimages) | צילום: ספורט 5

לואיס המילטון, אלוף העולם המכהן בסבב הפורמולה 1, סיפק היום (ראשון) עוד הוכחה לכך שהוא לא מתכוון לוותר בקלות על התואר אותו השיג אשתקד. הנהג הבריטי של מרצדס אסף ניצחון שני ב-2015, כשחצה ראשון את קו הסיום במירוץ השלישי של העונה, שנערך היום בשנחאי.

המירוץ בשנחאי היה צמוד למדי, אך בסופו של דבר המילטון - שזינק בהצלחה מהפול פוזישן השלישי שלו העונה - הוביל את הגראנד פרי בשנחאי מהפתיחה ועד הסיום. הבריטי התמודד עם הלחץ של שלושה נהגים - ניקו רוזברג, סבסטיאן פטל וקימי רייקונן. שני הנהגים של פרארי הצליחו ללחוץ את הצמד ממרצדס במשך כ-30 הקפות, לפני שפערי האיכות בין המכוניות עשו את שלהם. פטל ורייקונן לא עמדו בקצב ואיבדו את המילטון ורוזברג.

המילטון החזיק ביתרון של מספר שניות על פני רוזברג וזה הספיק לו כדי לנצח. שתי הקפות לסיום מקס ורשטאפן הצעיר התנגש בגדר הסמוכה לקו הסיום, דבר אשר גרר את יציאתה של מכונית הבטיחות וזו נשארה על המסלול עד קו הסיום. התוצאה? הפערים הצטמצמו, אך אפשרות כמובן לבצע עקיפות. המילטון, רוזברג ופטל שייטו להנאתם לפיניש ותפסו את שלושת המקומות הראשונים על הפודיום. רייקונן דורג רביעי.

המילטון התבסס בפסגת דירוג הנהגים לאחר שלושה מירוצים עם 68 נקודות. סבסטיאן פטל מדורג שני עם 55 נקודות. ניקו רוזברג מדורג שלישי עם 51 נקודות. אגב, שלושת הנהגים האלה הם היחידים שעלו העונה על הפודיום. פליפה מאסה ו-ואלטרי בוטאס הביאו הרבה גאווה לקבוצת וויליאמס גם הערב, כשסיימו במקומות 5 ו-6 בהתאמה.

"היה לנו סוף שבוע מושלם, תודה רבה חברים", אמר המילטון ברדיו של המכונית לאחר שראה את דגל השחמט. כשעמד על הפודיום הוסיף: "הצלחנו להחזיק את היתרון לכל אורך המירוץ וגם שמרנו על הצמיגים". פטל התייחס לניצחון של מרצדס על פרארי: "ניסינו לדחות את העצירות וכך להפעיל לחץ על הנהגים של מרצדס, אבל כשהם היו על הצמיגים הקשים, הם היו מהירים מדי עבורנו".

העשיריה הראשונה בשנחאי
1. לואיס המילטון (מרצדס)
2. ניקו רוזברג (מרצדס)
3. סבסטיאן פטל (פרארי)
4. קימי רייקונן (פרארי)
5. פליפה מאסה (וויליאמס)
6. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
7. רומאן גרוז'אן (לוטוס)
8. פליפה נאסר (סאובר)
9. דניאל ריקרדו (רד בול)
10. מרקוס אריקסון (סאובר)