מה מצבו? שומאכר (Getty) (צילום: ספורט 5)
מה מצבו? שומאכר (Getty) | צילום: ספורט 5

יותר משנתיים אחרי תאונת הסקי ששינתה את חייו בצרפת, מיכאל שומאכר עדיין בתהליכי התאוששות. נהג הפורמולה המעוטר בהיסטוריה עובר טיפולים בביתו שבשווייץ ומצבו לא מעודד, כך לפי נשיא פרארי לשעבר, לוקה די מונטצמולו. "לצערי, יש לי חדשות לא טובות", אמר האיטלקי בן ה-68 כששוחח עם עיתונאים וסירב לחשוף פרטים נוספים, "החיים מוזרים. שומאכר היה נהג מצויין והייתה לו רק תאונה אחת בזמן שהיה עם פרארי, ב-1999".

ב-BBC דווח שדוברו של הגרמני סירב להגיב על דבריו של מונטצמולו. בחודש נובמבר 2014 חברו של שומאכר, פיליפ סטרייף, טען שהגרמני בן ה-47 משותק וסובל מבעיות בזיכרון ובדיבור בעקבות נזקי התאונה. שומאכר הועבר לביתו בספטמבר, אבל סטרייף אמר לתחנת רדיו בצרפת שמצבו של הגרמני עדיין חמור.

סטרייף, נהג בעברו שהפך למשותק אחרי תאונה שעבר 1989, אמר על שומאכר: "יש שיפור, אבל הכל יחסי. זה קשה מאוד, הוא לא יכול לדבר וכמוני, הוא בכיסא גלגלים, משותק. יש לו בעיות בדיבור ובזיכרון". הדוברת של שומאכר באותה תקופה אמרה על דבריו סטרייף: "אלו דעותיו".

כזכור, שומאכר נפצע במהלך תאונת סקי בדצמבר 2013 כשגלש בהרי האלפים הצרפתים מחוץ למסלול המוגדר באתר והתנגש בסלע כשהוא חובש קסדה. הוא פונה במסוק לבית חולים וסבל מדימום בגולגולת.