אלונסו. שילם מחיר כבד (getty) (צילום: ספורט 5)
אלונסו. שילם מחיר כבד (getty) | צילום: ספורט 5
אלונסו. אופטימי לגבי סין (getty) (צילום: ספורט 5)
אלונסו. אופטימי לגבי סין (getty) | צילום: ספורט 5

פרננדו אלונסו עבר תאונה קשה במירוץ פתיחת העונה במלבורן והיום התגלו השלכותיה. הספרדי סיפר היום (חמישי) שהוא סובל מצלע שבורה, והנהלת הפורמולה 1 החליטה שהוא לא כשיר להתחרות בגרנד פרי בחריין שיתקיים בסוף השבוע הקרוב.

נהגה של מקלארן התקשה לקבל את רוע הגזרה: "ניסיתי עד השנייה האחרונה לקחת חלק במירוץ בבחריין, אני מעט מאוכזב". למרות זאת הבין את החלטת ה-FIA: "זה הצעד ההגיוני ביותר. אנחנו נהגים וזה ברור שאנחנו רוצים להתחרות. כשהתאמנתי לאחר התאונה זה כאב קצת, אבל בהמשך הלכתי להיבדק וגילו שיש לי שבר באחת מהצלעות".

אלונסו ניסה להראות למעריציו שניסה לעשות כל שביכולותו כדי להשתתף בתחרות השנייה של העונה: "הייתי מוכן לסבול את הכאב אבל קיים סיכון שהייתי מחריף את המצב. צריך להקשיב למה שהרופאים אומרים כי הם נוקטים בזהירות". עם זאת, הביע אלוף העולם לשעבר אופטימיות לגבי הגרנד פרי בסין בעוד שבועיים: "השבר בצלע מאוד טרי וזה עניין של זמן עד שאחלים, בערך שבוע ימים. אני חושב שאהיה מוכן לסין".

כזכור, הנהג המוביל של מקלארן ריסק את מכוניתו באוסטרליה וגרם לעצירת המירוץ לדקות ארוכות. את העונה האחרונה סיים במקום ה-17 לאחר תקלות וטעויות רבות, והשנה הוא מייחל לעונה מוצלחת יותר. כרגע ניצב ניקו רוזברג בראש הדירוג כשלואיס המליטון (מרצדס) וסבסטיאן פטל (פרארי) תופסים את המקומות השני והשלישי בהתאמה.