תודה אמא | כתבות

כתבות

תודה אמא

אולימפיאדת לונדון 2012

ספורט
ספורט

בדרך לזהב

ניקי שלזינגר, אמא של הג'ודקא האולימפית אליס שלזינגר, חברה ב"סגל הזהב" של פרוקטר אנד גמבל ישראל, מספרת על הורות אולימפית

ניקי שלזינגר | תוכן שיווקי | פורסם 05/07/12 14:42

"כששואלים אותי איך זה להיות אמא של ספורטאית, אז אני תמיד צוחקת ועונה שזה קודם כל דורש ממני לעשות הרבה כביסות. אבל לא רק. אני יודעת שאני כל הזמן צריכה להיות חיובית ואופטימית-כשאליס לא מצליחה לנצח אני צריכה להבין ולתמוך בה, וכשהיא מנצחת אני צריכה לדאוג שזה לא יעלה לה לראש כי אני מאמינה שהגבול בין הצלחה לכישלון הוא מאוד דק.

אל הג'ודו אליס הגיעה די במקרה, כשהתלוותה בגיל 9 לאחיה לחוג ג'ודו וביקשה לנסות גם. בגיל 10 היא כבר ניצחה את כל הבנים ובגיל 14 היא עברה לגור בפנימייה בוינגייט ואנחנו נפגשות פעם בשבוע. אני יודעת שיש אנשים שמרימים גבה ולא מבינים איך אפשר להיות רחוקות פיזית מגיל צעיר כל כך אבל אני מאמינה שמה שחשוב באמת זה סוג הקשר והאיכות שלו ולאו דווקא הגיאוגרפיה. הרי יש כל כך הרבה מתבגרים שנכנסים הביתה, אומרים שלום, סוגרים את הדלת של החדר שלהם ולא מחליפים מילה עם ההורים. אליס ואני מדברות כל יום לפחות חצי שעה בטלפון ואני לגמרי שם בשבילה, מקשיבה, תומכת ובעיקר יודעת מה עובר עליה וזה מבחינתי הרבה יותר חשוב. גם אני גרה רחוק מאמא שלי, בת ה-89 שנמצאת באנגליה ועדיין הקשר בינינו מעולה ועד היום אנחנו מדברות כל יום בטלפון. יכול להיות שמהניסיון שלי למדתי שדווקא ממרחקים קשר יכול לצמוח ולהיות הרבה יותר טוב.

אין תמונה אמהות אולימפית- המון תמיכה והרבה כביסה

 כמו כל אמא שמתרגשת ממבחן או מאירוע חשוב של הילד שלה, גם הלב שלי דופק לפני כל תחרות של אליס. לשמחתי, הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לנו סופסוף לראות את התחרויות שלה באינטרנט ולחוות איתה ממש "און ליין" את מה שהיא עוברת על המזרון. לפני כל תחרות של אליס ובכלל לפני כל מבחן או תחרות חשובה של אחד מהילדים האחרים יש לנו טקס קבוע בו אנחנו זורקים מטבע לתוך "באר משאלות" שדני בעלי שם בחצר לפני כמה שנים. אנחנו מבקשים בלב הצלחה או ניצחון ואחת לכמה זמן, כשהסכום כבר נאה, אנחנו תורמים את הכסף לעמותה המסייעת לחולים במחלות קשות.

מהלב שלי אליכן..

אני מאמינה שהספורט הוא השתקפות של החיים. הרבה פעמים ילדים בוחרים חוג ספורטיבי ואחרי חודש או חודשיים כאשר קשה להם או לא מסתדר הם רוצים לפרוש. אצלנו בבית מאמינים שאם הילד בחר בחוג הוא צריך לתת לו זמן, לסיים את השנה כמו שצריך ולא להרים ידיים כשקשה. הרי לפעמים גם בבית הספר קשה ואנחנו לא קמים והולכים.גם בחיים יש לפעמים ימים קשים אבל צריך להמשיך ולא להתייאש".

 

אודות:

פרוקטר אנד גמבל, מעניקת החסות הרשמית לאולימפיאדת לונדון 2012, מודה ומוקירה את אימהות ספורטאי המשלחת האולימפית הישראלית ללונדון 2012, העומדות מאחורי הצלחת בנן ואת האימהות ככלל, אשר עוזרות לילדיהן להפוך לאלופים.

כחלק מהכרת התודה, יוצאת פרוקטר אנד גמבל במבצע ייחודי , שיסייע לנו ההורים לעודד מצוינות   בקרב ילדים באמצעות ספורט. רוכשים את מוצרי פרוקטר, נכנסים לאתר www.mom.mako.co.il ויכולים לזכות בחוג ספורט שנתי לילדכם עם התאמה והכוונה של חברי "סגל הזהב" של פרוקטר אנד גמבל – פאנל מומחים של פסיכולוגים, רופאים וספורטאים.

לקריאת טיפים ומאמרים נוספים של מומחי וחברי "סגל הזהב" של פרוקטר אנד גמבל, בנושאי עידוד וטיפוח הישגיות, הצלחה ומצוינות בקרב ילדים, באמצעות ספורט, כנסו לאתר www.mom.mako.co.il 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן