תודה אמא | כתבות

כתבות

תודה אמא

אולימפיאדת לונדון 2012

ספורט
ספורט

יד ימין לפנים

גם אם הפעילות הספורטיבית שלכם מסתכמת בשינוי ערוצים בשלט, כדאי שתתחילו לאמץ הרגלים חיוביים בנושא-אם לא בשבילכם אז לפחות בשביל הילדים שלכם מאת: ד"ר הדס אבני, רופאת ילדים וספורט בכירה, חברה ב"סגל הזהב" של פרוקטר אנד גמבל

ד"ר הדס אבני | תוכן שיווקי | פורסם 10/06/12 11:11

בתקופה האחרונה נדמה לי כי כולם מדברים על זה - עד כמה חשוב שגם ילדים וגם מבוגרים יעסקו בספורט, ואני תמיד אומרת שמזלם של אלה האוהבים ספורט שפר עליהם, כי חוקי המשיכה ממש לא חלים על כולם כשמדובר בפעילות גופנית. וזה אם תשאלו אותי, מאוד מתסכל: מחד אנו מודים בהיותנו עצלנים ומאידך אנו מבינים עד כמה חשוב לזוז מהספה ועוד יותר חשוב לשכנע גם את הילדים שלנו לבצע את המהלך הטקטי הזה.

אבל איך עושים את זה לכל הרוחות? איך משכנעים את הילדים שספורט יפה לבריאות כשאנחנו לא משמשים דוגמא לכך? שהפעילות הגופנית יכולה לשנות את החיים לטובה, להניע את המוטיבציה שלנו בכל התחומים ולגרום לנו לראות את העולם במשקפים ורודים ובריאים יותר?

באופן לא מפתיע וכמו הרבה דברים אחרים החינוך לפעילות גופנית מתחיל בבית ואם אנחנו לא ניתן דוגמא אישית ונעלה את הנושא לדיון קשה להניח שהילדים יתנדבו לקשור את השרוכים. בנוסף,  לפעילות גופנית, בייחוד כשהיא נעשית במסגרת משפחתית, ערכים מוספים כמו גיבוש וצבירת חוויות חיוביות.

אז איך עושים את זה?

  • מתחילים להזיז את הרגליים - הדרך לגן או לבית הספר יכולה להתבצע ברגל ולא בעזרת ארבעה גלגלים. אז נכון שלפעמים קר, ולפעמים חם, ולפעמים נורא ממהרים, אבל אם מתכננים מראש וקמים עשר דקות קודם (גם פקקים לוקחים זמן..) אז הכל אפשר ועל הדרך מרוויחים גם זמן איכות ביחד. אגב, אם אתם גרים בבית עם קומות תתחילו את המסע בירידה ברגל ובאופן זהה תמשיכו להשתמש ברגליים גם אחר הצהריים כשתרצו להגיע לחוגים, לחברים או לגן המשחקים.  
  • משלבים פעילות גופנית בבילויים המשפחתיים - יוצאים לאוויר הפתוח, צועדים ביחד, משחקים מטקות על החוף או נהנים משחייה בבריכה. משחקים בכדור, בצלחות מעופפות, מצטרפים לצעדות המוניות-בקיצור, הבנתם את הרעיון... 
  • גם הנופש פעיל- כשאתם יוצאים לטיולים של יותר מיום בארץ או בעולם, שלבו בתוכנית צעידה (בעיר או בטבע), השכירו אופניים, שוטו בסירות משוטים ונסו להשקיף על העולם במשקפיים בריאים.

ואם הילדים לא רוצים?

מציבים גבולות ומנסים לשלב פעילות גופנית בדרכים עקיפות. כך למשל אם יש תוכנית "ממש חשובה" בטלוויזיה אפשר להציב שרפרף ולעלות ולרדת ממנו תוך כדי צפייה או לסירוגין להשתמש בהליכון או באופני הכושר. במקביל, ניתן להתנות צפייה בטלוויזיה בעזרה בפעולות הבית הדורשות הנעה גופנית כמו הורדת הזבל, ניקיון, סידור החדר וכדומה-גם אם זה נראה שולי, זה עדיין עדיף על ישיבה ללא מעש והזמן המצטבר של כל הפעולות הללו יכול להגיע לשישים דקות, בדיוק הזמן המומלץ לפעילות גופנית יומית. 

וטיפ קטן לסיום:

העולם כולו הולך ונהיה סטטי יותר ובאופן דומה גם הגוף שלנו מתנוון. למרות שתוחלת החיים עולה, ואולי דווקא בגלל זה, כדאי לבלות את החיים כשאנחנו חיים על פי אורח חיים בריא. דוגמא טובה מצידכם תגבש את המשפחה, תתרום לאנרגיות החיוביות והכי חשוב-תספק לכם עוד הרבה שנים של הנאה ביחד.

 אודות:

פרוקטר אנד גמבל, מעניקת החסות הרשמית לאולימפיאדת לונדון 2012, מודה ומוקירה את אימהות ספורטאי המשלחת האולימפית הישראלית ללונדון 2012, העומדות מאחורי הצלחת בנן ואת האימהות ככלל, אשר עוזרות לילדיהן להפוך לאלופים.

כחלק מהכרת התודה, יוצאת פרוקטר אנד גמבל במבצע ייחודי , שיסייע לנו ההורים לעודד מצוינות אצל ילדים באמצעות ספורט. רוכשים את מוצרי פרוקטר, נכנסים לאתר www.mom.mako.co.il ויכולים לזכות בחוג ספורט שנתי לילדכם עם התאמה והכוונה של חברי "סגל הזהב" של פרוקטר אנד גמבל – פאנל מומחים של פסיכולוגים, רופאים וספורטאים.

לקריאת טיפים ומאמרים נוספים של מומחי וחברי "סגל הזהב" של פרוקטר אנד גמבל, בנושאי עידוד וטיפוח הישגיות, הצלחה ומצוינות בקרב ילדים, באמצעות ספורט, כנסו לאתר www.mom.mako.co.il

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגיות: פעילות גופנית   ילדים     
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן