תודה אמא | כתבות

כתבות

תודה אמא

אולימפיאדת לונדון 2012

ספורט
ספורט

חמישה סימנים שילדכם יכול להיות אתלט אולימפי

אין שיטה מדעית מוכחת לגדל אתלט אולימפי. עוד לא מצאנו שיטה להצמיח כישורי קפיצת מוט בצלחת פטרי, אבל יש דרכים לזהות אם הצאצא שועט בדרך למסלול המהיר. לפניכם מדריך שימושי שיעזור לכם לזהות אם הזאטוט שלכם יבלה חלק ניכר מזמנו על הפודיום בנפנוף לקהל.

| פורסם 30/04/12 14:08:06

1. הורים טובים

ברור מאליו שיכולותיכם כהורים תומכים ומטפחים חשובות ביותר – הרי מישהו צריך לקחת את הילד לאימון כל יום בשש בבוקר ולהחזירו משם – אבל זה לא הגורם המרכזי להצלחתו של הילד.

הדבר הכי חשוב שתוכלו להעניק לילדכם הם הגנים הטובים ביותר שאפשר. מתרבות העדויות לכך שיש אנשים שנולדו ספורטיביים – הם נכנסים לכושר מהר יותר מאחרים. ואם הורשתם לו קואורדינציה טובה, מבנה גופני טוב והיסטוריה רפואית ללא רבב, ילדכם ייהנה מההתחלה הטובה ביותר שאפשר. אולי תשקלו בעצמכם קריירה של אתלטים אולימפיים...

2. סימן המזל הנכון

אבל הסיפור לא מתחיל ונגמר בגנים טובים. אם עדיין מאוחר מדי בשבילכם לתכנן, כדאי מאוד שהילד יוולד כמה שאפשר לתחילת שנת הלימודים.

לילדים המבוגרים בכיתה קל יותר להצטיין בספורט – בחלקו משום שהם מקדימים את חבריהם בהרבה בהתפתחותם הגופנית והרגשית. אך גם משום שציידי הכישרונות מגיעים לביקור בבית הספר בדרך כלל רק פעם בשנה והם יעדיפו את האתלטים הגבוהים, החזקים והמבוגרים יותר.

הפסיכולוג הקנדי, רוג'ר בארנסלי, חקר את "אפקט הגיל היחסי" הנ"ל המבלבל בין בגרות ליכולת. כפי שהראו מחקריו, אין בבריטניה הרבה כדורגלנים מקצועיים שנולדו אחרי פברואר.

3. רוח תחרותית

ילדה במסלול ריצה רוח התחרות פתחת מוטיבציה | צילום: jupiter images

 זו לא התשוקה לנצח שחשובה באמת אלא מה שהיא עושה לך. מי שיש לו נשמה תחרותית הוא לא באמת מפסידן גרוע – אף שלפעמים כך זה מתבטא אצל ילדים . אך יותר מכל דבר אחר הרצון לנצח נותן מוטיבציה ונחישות להמשיך כשאחרים כבר החליטו שזהו להיום.

4. אובססיביות טבעית

בהנחה שהבסיס קיים (תאריך לידה, גנים, רוח תחרותית), את מה שמייחד את הסולנים משאר חברי התזמורת אפשר לכמת במספרים -  כלומר מספר שעות התרגול שמשקיע הילד.

חשוב להיות תחרותי, אך נדרש אופי מיוחד שייצר את הנחישות להתאמן חזק יותר, מהר יותר ולאורך זמן גם כשאתה לא במיטבך.

לדוגמא, דיוויד בקהאם התפרסם בנטייתו להפרעה טורדנית כפייתית

ברור שלא תרצו לגרום לילד לפתח "טיקים" מנטאליים ובעיות נפשיות עמוקות, אבל קצת אובססיביות עוד לא הזיקה לשום אתלט אולימפי.

5. זוג של מכנסי מזל

לא חייבים מכנסיים אבל מכנסיים הם מקום טוב להתחיל. אם הילד מסרב לדרוך על הקווים במדרכה או עובר למדרכה השנייה כשהוא רואה חתול שחור, יש לכם עסק עם ילד עם אמונות תפלות. וידוע שלאנשי הספורט יש אמונות תפלות. זה לא שאנחנו מציעים לכם לטפח אמונות תפלות בילדכם, אבל אם ילדכם אוהב הספורט כבר שם לב לדברים מהסוג הזה, יש סיכוי שהוא מגלה כישרון לספורט, תשוקה עזה לנצח ולחזור על ההצלחה שוב ושוב – גם אם יצטרך ללבוש את אותם תחתונים לכל מרוץ.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן