תודה אמא | כתבות

כתבות

תודה אמא

אולימפיאדת לונדון 2012

ספורט
ספורט

הבלוג של סבטלנה ריכטר: כמה מילים לסיום

לראשונה מאז עלתה לארץ לפני כמעט עשרים שנה, עלתה סבטלנה ריכטר על מטוס בדרכה לאירוע הספורט הגדול בעולם. אמנם סרגיי חזר ללא מדליה, אך סבטלנה זכתה לחוויה יוצאת מן הכלל.

סבטלנה ריכטר | mako | פורסם 08/05/12 17:07

אני יושבת בחדר שלי במלון, מסתכלת על נהר התמזה ולא מאמינה שזה תכף נגמר...

אמנם סרגיי לא חזר הביתה עם מדליה אבל אני חושבת שהוא הביא הרבה כבוד. את התחרות הראשונה הוא סיים מקום תשיעי שזה מקום מצויין. בתחרות השניה הוא לא ממש הצליח, אבל אני מאמינה מאוד ביכולות שלו ובטוחה שהוא רק ילך וישתפר. סרגיי עדין מאוד צעיר וכל העתיד לפניו. אני באמת חושבת שהוא עוד יביא את המדליה האולימפית שלו ויגשים עוד חלום.

אין תמונה סרגיי וסבטלנה ריכטר מבלים זמן איכות

הנסיעה הזאת היתה בשבילי חוויה מדהימה. לא רק שזכיתי להיות עם סרגיי ברגעים הכי יפים שלו וגם והכי קשים שלו אלא שקיבלתי מתנה נפלאה ועשיתי טיול שאלמלא פרוקטר אנד גמבל לא הייתי יכולה לעשות בחיים...

כבר סיפרתי שחוץ מבאוקראינה ובישראל, לא ביקרתי בשום מקום מימי. ופתאום, להיות במדינה אחרת, מקומות חדשים, מוזיאונים, הצגות, תרבות, טבע וכמובן- משחקים אולימפיים, זה משהו שאין לו מחיר. פרוקטר אנד גמבל הגשימו לי בנסיעה הזאת כמה חלומות ולא רק אחד.

הטיול הזה היה גם סוג של מסע פנימי בשבילי. הבנתי עוד יותר כמה חשוב הקשר שלי עם סרגיי. באמת שיש לנו קשר מיוחד ואנחנו מדברים המון, על כל דבר. אני מרגישה שאני אמא שלו אבל גם חברה. כל פעם שהוא הסתכל עלי מהאצטדיון, חיפש אותי בעיניים, כל חיבוק, כל שיחה גרמה לי להבין כמה זה חשוב לו שאני כאן איתו באוליממפיאדה הראשונה שלו.

אין תמונה סבטלנה בפעם הראשונה בלונדון

גם למדתי על עצמי שכשצריך אני יכולה להיות מאוד חזקה. באמת הרגשתי כאילו אני לוקחת מסרגיי את כל המתחים והלחצים  כדי שהוא יתפנה לחשוב רק על התחרות. גם כשדאגתי לא הראיתי, גם אם הייתי עצובה בשבילו- תמיד חייכתי ואמרתי לו שהוא הכי טוב בעולם וזו כמובן, בשבילי, האמת לאמיתה.

פגשתי כאן אמהות מכל רחבי העולם, מתרבויות שונות ומקומות רחוקים שהדבר היחיד המשותף להן הוא שכולן אמהות לספורטאים אולימפיים. כולן עבדו קשה כל החיים כדי שהילד או הילדה שלהם יגיעו לרגע הזה. זהו דבר שחוצה ארצות, שפות, מנהגים ומלחמות. אמהות זה דבר שמסיר את כל החומות והמחסומים ואני באמת הרגשתי שזה לא משנה מאיפה אתה מגיע, כאן בלונדון, כשיושבות כל האמהות יחד וצופות בילדים שלהן על המסך, זה ממש לא משנה.

אני רוצה לאחל לכל הספורטאים הישראלים הצלחה גדולה ולהגיד שאנחנו גאים בהם רק על עצם העובדה שהגיעו למעמד הזה. ותודה לפרוקטר אנד גמבל שיזמו את הפרוייקט המדהים הזה. על כך שהשמיעו את קולן של  האמהות, שפינקו אותנו, ארחו אותנו והגשימו לנו חלום אחד גדול ועוד הרבה חלומות קטנים.

תודה ובהצלחה!

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן