תודה אמא | כתבות

כתבות

תודה אמא

אולימפיאדת לונדון 2012

ספורט
ספורט

'זמן לעצמי' הוא לא מותרות

6 דרכים שיעזרו לאמהות למצוא זמן איכות לעצמן בתוך התשבץ המסובך שנקרא "לנהל משפחה".

תוכן שיווקי | פורסם 01/05/12 14:17:01

'זמן לעצמי' הוא מסוג הדברים שאמהות בדרך כלל מחמיצות. אחרי הכל, לאמהות אין אף פעם הפסקות: בין גיהוץ וקניות, בישול, איסוף מבית הספר, ומפגשים מתוכננים ולא מתוכננים עם חברים. סקר שערכה חברת פרוקטר אנד גמבל בבריטניה מגלה שלרוב האימהות יש בין שעתיים לארבע שעות בשבוע בסך הכל לעצמן. מדובר בעצם על 26 דקות של 'זמן לעצמי' ביום. אז כיצד תצליחי להפיק את המרב מאותן 26 דקות יקרות מפז? השתמשי ב-6 הטיפים הללו בכדי לנסוך קצת שלוה בתסבוכת המכונה חיי המשפחה.

תכנון מראש 
לקיחת פסק זמן מלהיות אמא אינה רק סיוט לוגיסטי, אלא גם אתגר רגשי. אימהות רבות מרגישות אשמות כשהן מקדישות זמן לעצמן או שמות את עצמן בעדיפות ראשונה, אך לדברי יועצת המשפחה מרילין לות'ר, הענקת 'זמן לעצמך' חיונית למילוי תפקידך כאם כמיטב יכולתך. "התרגעות ומנוחה מאפשרים לאמהות להתאושש ולהמשיך בריבוי התפקידים שלהן עם יותר אנרגיה ואהבה, דבר שיכול רק להועיל לילדיהן", מסבירה מרילין.

בנוסף, היא מציעה לתכנן מראש, בכדי לוודא שהדברים אכן יקרו, להזמין טיפול בספא או סוף שבוע מחוץ לבית חודשים מראש, כך שיהיה זמן להתכונן ולא תהיה דרך חזרה!

אין תמונה מגיע לך פינוק בחיק הטבע

 למצוא תחביב
ערב של אמא טיפוסית נראה כמו רשימת מטלות אינסופית: בדיקת שיעורי הבית, ווידוא צחצוח השיניים וקריאת סיפור לפני השינה הם רק קצה הקרחון. וכאשר הילדים מתבגרים גם שעת השינה מתאחרת, פוחתת הסבירות שתזכי בקצת זמן לעצמך בסוף היום. אבל אם את יוצאת להפסקה קצרה מוקדם יותר בערב , זה לא אומר שאת מזניחה את הילדים.

שתי ציפורים ביד
להיות אמא פירושו לשים את הצרכים של הילדים בעדיפות ראשונה, אבל אין זה אומר שאת לא יכולה להפיק מזה משהו באותו הזמן. כשאת לוקחת את הילדים לשיעורי שחייה, למה שלא תנצלי את אותה שעה כדי לשחות בעצמך בבריכת המבוגרים, או סתם לשבת ולהירגע בסאונה או בג'קוזי? אם תעשי זאת לסירוגין, תוכלי עדיין לעקוב אחר התקדמות הילדים - הטוב שבשני העולמות.

האצלת משימות
לעתים קרובות, אימהות מרגישות שהן נושאות את כל העולם על כתפיהן, שהן צריכות לעשות הכל בעצמן. אבל צריך להגיע הרגע שבו הן לומדות לומר לא או להאציל משימות. יתכן שקשה ללמוד לעשות זאת, אבל זה הכרחי אם את רוצה לבנות איזון בבית ולמנוע התרסקויות אימהיות!

אפילו משימות פשוטות, כמו לבקש מהילדים להכין את ארוחת העשר שלהם או לתת לבן-הזוג שלך לאסוף את הילדים מהחוגים, יכולות לתת לך הזדמנות לפסק זמן, אשר בני משפחה אחרים לוקחים אולי כמובן מאליו.

בחינה מחודשת
בדקי את שגרת היומיום שלך כאם והחליטי היכן תוכלי לבצע שינויים קטנים שינצלו את זמנך בתבונה רבה יותר. כדי לחסוך את רגשי האשמה בגלל מפגש חברתי בערב, נסי לקבוע במקומו פגישת קפה בהפסקת הצהריים. או אולי במקום לצאת לקניות אחרי ארוחת הערב תמשיכי לחנות הישר מבית הספר ורתמי את הילדים לעזרה?

רעיון עוד יותר טוב הוא לערוך את הקניות באינטרנט, כלומר תני למישהו אחר להתרוצץ ופני ערב לעצמך!

_OBJ

 כיף בפארק
בחודשי הקיץ תוכלי לחפש חוגים הנערכים תחת כיפת השמיים בפארק המקומי. יום חופשי עם המשפחה יכול לשלב גם קצת 'זמן של אמא' שבו תשאירי את הילדים עם בן הזוג או ההורים לשעה ותצטרפי לשיעור יוגה או טאי צ'י, לאחר מכם תפגשו מחדש למשחק הקפות או לפיקניק.

בילוי זמן עם מבוגרים באותו ראש בעת שהילדים בפעילות גופנית וזוכים לזמן איכות עם האבא, או בני המשפחה הוא לא רק הזדמנות מצוינת להפוגה, אלא גם מקור לשקט נפשי, מכיוון שאת לא מזניחה את הילדים בעת שאת נהנית מתחביב חדש.

 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן