הבין מאוחר מדי את המצב. סוזה (צילום: ספורט 5)
הבין מאוחר מדי את המצב. סוזה | צילום: ספורט 5
אני חושב שכולם בטח יבואו וידברו על נושא הרוטציה ושהיא לא עובדת, אבל היא היתה נכונה לדעתי. סוזה טעה כשעלה עם 3 קשרים הגנתיים והוא עלה על הטעות שלו רק בדקה ה-70. בדרך כלל הוא מגיב מהר יותר וזו טעות נדירה מבחינתו. אשדוד באה להתגונן ודווקא שחקננים התקפיים יכלו לפתוח את המשחק הזה. רק אחרי החילופים, כשדור מיכה, ראדה פריצה וברק יצחקי נכנסו, פתאום קבלנו מכבי ת"א יותר מסוכנת. כבר במחצית השנייה מכבי העלתה הילוך והבינה שאשדוד לא תעשה את החיים קלים.

צריך לפרגן לאשדוד, ניר קלינגר הגיע מוכן למשחק הזה, היקשה על מכבי בכל מה שניסתה לעשות במחצית הראשונה. קלינגר נתן לשחקנים כמו דויד סולארי משימות הגנתיות, וכולם מילאו אותן בהצלחה. בנוסף, מישהו במכבי יודע איך אומרים "מרציאנו" בצרפתית? עדיין תמוהה בפני העובדה שהשוער הזה לא בנבחרת ישראל, הוא נתן תצוגה גדולה והציל את אשדוד המון פעמים.

אשדוד היא הראשונה שהצליחה לגזול ממכבי ת"א נקודות ואם היא תמשיך ככה, בנוסף ליכולת ההתקפית שלה, היא יכולה לתת משחקים טובים בעונה הזו ולהוות פקטור במרכז הטבלה. מכבי ת"א תלויה בעצמה, אבל אם היא לא תשחק באותו הקצב מהדקה הראשונה, היא עלולה להכנס לבעיה, במיוחד כשנתקלים ביום מצויין של השוער מנגד. הצהובים היו חייבים להכריע את המשחק, במיוחד עם ההחמצה של קרלוס גרסיה.

באר שבע קופחה

זה היה משחק של מומנטום ושתי הקבוצות יכולות לראות את עצמן מאוכזבות. חיפה פתחה את המשחק כמו שהיא סיימה את המשחק בקזחסטן, עם אותו הרכב ואותה נחישות. היא היתה יותר קרובה לניצחון עד שהמומנטום התהפך ודקל קינן הורחק. במידה ואליניב ברדה היה כובש, הוא כנראה היה מביא את הניצחון. במחצית השנייה מכבי חיפה עדיין עמדה נכון והגיעה למצבים שלה. זה הפך למשחק נדנדה ושני השוערים הצטיינו. בויאן שאראנוב נראה מצויין והוא השחקן הכי יציב העונה במכבי חיפה.

יש המון נקודות אור שמכבי חיפה יכולה לקחת מהמשחק הזה. היא המשיכה לשחק והגיעה למצבים עם 10 שחקנים ועוד מול באר שבע שנמצאת בפורמה טובה מאוד. מכבי חיפה צריכה לאזן את עצמה, למצוא את ההרכב הנכון ולרוץ איתו.

הפועל ב"ש מבחינתה צריכה להמשיך לעשות את מה שעשתה עד היום, היא המשיכה לנסות ולכבוש את השער והגיע לה פנדל בסיום. אם קבוצה קיבלה פנדל אחד, זה לא אומר שלא מגיע לה פנדל שני, אי  אפשר לדעת אם היה נכנס, אבל עדיין, הגיע לה לקבל פנדל. החילוף של מאור בוזגלו היה מוקדם מדי, הוא שמסוגל לתת הברקות ולהכריע. למרות הכל, באר שבע יכולה ללכת עם ראש זקוף להמשך הליגה.