אבל נפל על עולם הכדורגל (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
אבל נפל על עולם הכדורגל (gettyimages) | צילום: ספורט 5

אבל כבד ירד על הכדורגל העולמי כולו וברצלונה בפרט: פרנססק "טיטו" וילאנובה, מאמן בארסה בעונה שעברה, נכנע הערב (שישי) למחלת הסרטן והלך לעולמו בגיל 45 בלבד.

וילאנובה נלחם במשך השנתיים האחרונות במחלה הנוראית, גם בזמן היותו מאמן ברצלונה, אך בימים האחרונים חלה התדרדרות רצינית במצבו, וביום שישי שעבר אושפז בבית החולים. וילאנובה עבר ניתוח חירום בקיבה, אבל הערב התברר כי זה היה מאוחר מדי.

ברצלונה שיחררה הצהרה בה היא אישרה את הבשורה: "המועדון מעוניין להביע את תנחומיו למשפחתו של וילאנובה, איתה אנו חולקים את רגעי העצב הללו, יחד עם האוהדים וכל עולם הכדורגל והספורט".

פרנססק "טיטו" וילאנובה (45) שימש במשך ארבע שנים כעוזרו של פפ גווארדיולה בקבוצה הבוגרת של ברצלונה, כאשר עוד לפני כן עבד עימו במילואים. במהלך 4 העונות הללו היה שותף וילאנובה לזכיה ב-14 תארים, ביניהם 3 אליפויות ושני גביעי ליגת האלופות.

אחרי שקשר העבר החליט לעזוב את הבית, וילאנובה מונה - די במפתיע - למאמן הראשי והוביל את בארסה לאליפות נוספת, תוך כדי שהוא שומר על הגחלת ועל הטיקי טאקה המוכר. עם זאת, בשלבים רבים של העונה טיטו לא נכח על הקווים, זאת מכיוון שנאלץ לעבור טיפולים בארצות הברית והשאיר את הבמה לעוזרו ג'ורדי ראורה. וילאנובה היה האיש שהתחיל את ההכנות לעונת 2013/14, אבל עוד לפני פתיחתה הוא הודיע על עזיבה ובמקומו מונה חרארדו "טאטה" מרטינו.