האליפות מתקרבת (Getty)
האליפות מתקרבת (Getty) | צילום: ספורט 5

אומנם שוב נראה היה שריאל מדריד מסבכת לעצמה את החיים, עם לא מעט דפיקות לב בדקות האחרונות, אך בסופו של דבר היא תסתכל על השורה התחתונה: 1:2 בחוץ על גרנאדה, ניצחון תשיעי ברציפות ושתי נקודות בלבד בשני המחזורים האחרונים יספיקו לה כדי להבטיח זכייה באליפות ראשונה מ-2017, ו-34 בתולדות המועדון.

זינדין זידאן הפתיע רבים כשבחר לעלות עם מערך של חמישה קשרים, אך מהר מאוד כל הספקות התפוגגו. ריאל מדריד הציגה שליטה מוחלטת במרכז המגרש, בראשות לוקה מודריץ', שבגיל 34 חוזר להזכיר את היכולת שהעניקה לו את כדור הזהב ב-2018.

כבר בדקה ה-10 קאסמירו בישל לפרלאן מנדי את שער הבכורה שלו, ועוד איזה שער. המגן הצרפתי פרץ משמאל, התגבר על שחקני ההגנה וירה מזווית קשה את הכדור לפינה הגבוהה של רוי סילבה. בכך, הפך מנדי לשחקן ה-21 כובש בעונה בליגה במדים הלבנים, שיא חדש בספרד. שש דקות בלבד לאחר מכן, מודריץ' בישל לבנזמה את שערו ה-19 העונה בדרך ל-0:2 מבטיח.

אך כמו בלא מעט משחקים העונה, מוליכת הטבלה הציגה שתי מחציות שונות לחלוטין, וכבר בדקה ה-50 איבוד של קאסמירו עלה לה ב-2:1 מרגלי דרווין מאצ'יס. לא ברור אם מדובר בביטחון מופרז מהיתרון המוקדם, או בעייפות מצטברת מכך שהיא משחקת כל שלושה ימים, אך ריאל מדריד הציגה מחצית שנייה חלשה במיוחד, והייתה קרובה מאוד לספוג גם את השער המצמק. למזלה, שוב טיבו קורטואה היה שם בשבילה כדי לנעול את השער, והוא גם נבחר בצדק לאיש המשחק.

כעת, הפנים של ריאל מדריד ליום חמישי, אז היא תארח באצטדיון אלפרדו די סטפאנו את ויאריאל, במשחק שניצחון יבטיח לה את האליפות המיוחלת. מנגד, גרנאדה התרחקה ארבע נקודות מהמקום השישי, שמוביל למוקדמות הליגה האירופית, אך היא בהחלט יכולה להיות מרוצה מהיכולת שהציגה במחצית השנייה לקראת שני מחזורי הסיום.