איך תסתיים הסאגה? ברתומאו (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
איך תסתיים הסאגה? ברתומאו (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

הסערה סביב "פרשת הבוטים" בברצלונה קיבלה חיזוק הערב (שבת) עם פרסום חלקי של תוצאות החקירה, כך על פי 'ספורט' הקטאלוני. כזכור, לפני כחודש פורסם בספרד כי בארסה שכרה חברת פרטית בשם I3 Ventures, שניהלה חשבונות פיקטיביים ברשתות החברתיות כדי לשפר את מעמדו של הנשיא, ג'וזפ מריה ברתומאו, ולפגוע בדמויות מפתח במועדון כמו ליאו מסי, ג'רארד פיקה, קרלס פויול, פפ גווארדיולה וצ'אבי.

כמו כן, החקירה נגד המועדון עדיין לא הסתיימה מכיוון שחברת החקירות "PWC" צריכה לראיין עוד מספר אנשים, אך חלק מהמסקנות כבר פורסמו כאמור בכלי התקשורת הקטאלוני. ואלה התוצאות:

1. העלות של I3 Ventures הייתה מוגזמת, הרבה יותר משווי השוק שלה. חברות ייעוץ דיגיטלי גובות בדרך כלל בין 120 ל-150 אלף יורו ובארסה שילמה 980 אלף יורו, יותר מפי 6 מהעלות המוערכת.

2. ל-I3 Ventures יש מוניטין מפוקפק וזה יוצא דופן שברצלונה שכרה דווקא אותה, חברה אורוגוואית, במקום חברה ספרדית, שיכולה להציע שירותים ומחיר טוב יותר.

3. אחת החשבוניות נמצאה קרועה ל-5 חלקים כדי שלא תוכל להופיע בפני ועדת המשפט. החשבונית הייתה על סך 198 אלף יורו, מעט מתחת לסכום (200 אלף) שצריך לעבור אישור בישיבת ההנהלה של המועדון.

4. החוזים שהוצגו למועדון הגיעו מחמש חברות שונות הקשורות ל-I3 Ventures, כשכל הסעיפים היו זהים וכמו כן גם הטיוטות של החוזה.