מצבו מסתבך. ברתומאו (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
מצבו מסתבך. ברתומאו (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

דרמה בברצלונה. ז'וספ מריה ברתומאו, נשיא בארסה לשעבר, נעצר היום (שני) על ידי המשטרה, כך דיווחו כלי התקשורת הבכירים בקטאלוניה. הסיבה: מעורבותו לכאורה בפרשת "בארסה-גייט" ('פרשת הבוטים'). יחד עם ברתומאו נעצרו גם אוסקר גראו (המנכ"ל לשעבר) ורומא גומס פונטי (היועץ המשפטי לשעבר), לאחר פשיטת המשטרה על משרדי המועדון.

כזכור, בפברואר 2020 (לפני יותר משנה) נחשף בתקשורת הספרדית כי המועדון שכר חברה פרטית שניהלה חשבונות פיקטיביים ברשתות החברתיות, שנועדו לרומם את דמותו של הנשיא ברתומאו - ומנגד, לפגוע באנשי מפתח אחרים הקשורים לברצלונה, בהווה ובעבר, כולל שחקני הקבוצה ליאו מסי וג'רארד פיקה, זוגתו של מסי אנטונלה וגם ויקטור פונט - אחד המועמדים בבחירות לנשיאות המועדון שאמורות להתקיים בקרוב.

בסוף חודש אוקטובר האחרון, לאחר תקופה ארוכה שבה היה נתון לביקורת חריפה, ברתומאו החליט לפנות את מקומו והודיע על התפטרותו. בהצהרתו הרשמית לתקשורת בדבר פרישתו מהתפקיד, ברתומאו טען: "נהגו בי בחוסר כבוד, העליבו אותי ואיימו עליי ועל משפחתי. הדבר הכי קל היה להתפטר אחרי ה-8:2 בליגת האלופות, אבל לא היינו יכולים להשאיר את המועדון בתקופה כזו ללא ניהול. היינו צריכים לקבל באותה תקופה החלטות דרמטיות".

"זה היה כבוד לשרת את המועדון שלי", המשיך אז ברתומאו. "אנחנו מתפטרים מבלי שהשלמנו צעדים כלכליים מסוימים שהיו בעיצומם, ואני מקווה שבימים הקרובים ניתן יהיה לסגור את התאמות השכר. אם זה לא ייעשה, יהיו לכך השלכות חמורות על עתיד המועדון. אני מבין כי תהליך בניית הקבוצה מחדש היה צריך לקרות מוקדם יותר".