שחקני ליברפול ברכבת בדרך ללונדון ומדריד (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני ליברפול ברכבת בדרך ללונדון ומדריד (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

תארו לכם את הסיטואציה הבאה, יום ראשון בבוקר, אתם בדיכאון מתחילתו של עוד שבוע וממתינים על הספסל לקראת הרכבת שתיקח אתכם למחוז יעדכם. אלא שלפתע במקום עדר של חיילים ממהרים אתם חוזים בסטיבן ג'רארד, חוויאר מסצ'ראנו ויוסי בניון מגיעים בריצה כדי לתפוס את הרכבת הקרובה.

בעבור תושבי ליברפול הסיטואציה הזאת הפכה למציאות כשנוכח ענן האפר, נאלצו האדומים לנסוע ברכבת למשחק חצי גמר ליגת האירופית במדריד מול אתלטיקו.

גם יוסי בניון היה כמובן אחד מהנוסעים ברכבת ועוד קודם לכן הוא סיפק לאתר הרשמי של הקבוצה ראיון על השער שכבש מול קבוצתו הקודמת ווסטהאם ועל השאיפות בליגה האירופית: "מתמטית, אנחנו עדיין יכולים לסיים במקום הרביעי, אבל ריאלית אנחנו יודעים שזה יהיה קשה. ננסה לעשות את המיטב, לסיים גבוה ככל האפשר ואם נוכל להיות רביעי, זה יהיה נהדר. אם לא, לפחות נדע שניסינו כמיטב יכולתנו".

"ננסה לנצח את כל המשחקים ואולי נצליח עם קצת מזל לעלות לליגת האלופות. היה חשוב לנצח מול ווסטהאם אחרי התוצאה המאכזבת מול פולהאם וגם זה טוב לביטחון שלנו לקראת יום חמישי".

ליברפול ניצחה את ווסטהאם אחרי משחקים חלשים מול פולהאם ובירמינגהאם והשער של בניון היה חריג במיוחד, אחרי שהוא דחק את הכדור לרשת בעזרת ביטנו. בניון הודה: "קיבלתי כדור נהדר מסטיבי (ג'רארד). האמת שרציתי לנגוח בנגיעה ראשונה, אבל הכדור הגיע נמוך מדי, אז ניסיתי לדחוף אותו עם החזה וזה יש לי מזל שזה נכנס".

יוסי בניון. היכן ישחק בעונה הבאה? (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
יוסי בניון (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

"כשכובשים מוקדם זה נותן לך יותר ביטחון עצמי ועושה את הכל יותר קל. ידענו שווסטהאם נאבקים נגד הירידה ויעשו הכל כדי לצאת עם תוצאה טובה, השער המוקדם עזר לנו לנצח".

בניון לא הסכים לחגוג את השער מול המועדון בו הוא שיחק בעבר ועל כך אמר: "היו לי שתי עונות נהדרות בווסטהאם ועדיין יש לי רגשות כלפי המועדון, לכן לא הרגשתי שאני צריך לחגוג. אני ממש מקווה שהם ישארו בליגה, כי זה מועדון ענק".

נ´גוג (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
נ´גוג (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

השער השני במשחק היה של דויד נ'גוג ובניון פירגן לחברו לקבוצה: "היה טוב לראות את דויד כובש שער, זה היה טוב לביטחון שלו". על היעדרותו של טורס הפצוע אמר בניון: "זה לא קל לשחק כשהחלוץ הכי טוב בעולם, פרננדו טורס, לא משחק, אבל דויד היה טוב".

בניון (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
בניון (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

המסע למדריד התחיל בתחנת הרכבת בליברפול
בניון וליברפול ייצאו למדריד למשחק הראשון בחצי גמר הליגה האירופית, למפגש עם אתלטיקו. הקשר הישראלי מוכן למפגש: "זה יהיה משחק חשוב ויהיה נחמד להגיע לגמר הליגה האירופית".

על המשחק מול אתלטיקו הוסיף בניון: "אני בטוח שאנחנו יכולים להשיג תוצאה טובה. הוכחנו בעבר שאנחנו יכולים להשיג תוצאה טובה בחוץ. אנחנו יודעים שנשחק נגד קבוצה טובה, מוכשרת, עם הרבה שחקנים התקפיים טובים, אבל אנו מאמינים בקבוצה שלנו. ננסה לנצח ולחזור לאנפילד, אני בטוח שנעשה זאת".

בניטס ברכבת (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
בניטס ברכבת (רויטרס) | צילום: מערכת ONE


ליברפול יצאה בשעות הצהרים (שלישי) ברכבת ללונדון והחלה את המסע המפרך שלה למדריד, למשחק מול אתלטיקו ביום חמישי. המרסיסיידרס ימשיכו מלונדון ברכבת המהירה לפאריס ושם יעבירו את הלילה.

ביום רביעי בבוקר יצאו החניכים של רפא בניטס באוטובוס לבורדו ומשם יוכלו כבר לקחת טיסה למדריד ויסיימו מסע של 24 שעות. השחקנים כבר יצאו לדרך עם ההמונים שבאו להיפרד מהם בתחנת הרכבת של ליברפול, לקראת המסע לחצי גמר הליגה אירופית.