ונגר מרכין ראש. "אנחנו לא בוגרים מספיק" (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ונגר מרכין ראש. "אנחנו לא בוגרים מספיק" (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מאבק האליפות של ארסנל ספג אמש (רביעי) מהלומה אנושה, עם ההפסד 2:1 בדרבי הלונדוני לטוטנהאם, שמצאה לה זמן לא נוח מבחינת ארסנל כדי להשיג סוף סוף ניצחון פרמייר ליג עליה, לראשונה מאז 1999.

וולה נדיר של הילד, דני רוז, בהופעת הבכורה שלו (דקה 9), ושער נוסף של גארת' בייל (דקה 47) היו יותר מדי עבור התותחנים הפצועים והחלשים. בנדטנר הצליח רק לצמק (דקה 85) ולהותיר איזו דרמה לסיום, אבל לא יותר מכך. אפילו רובין ואן פרסי, שחזר אחרי 5 חודשים ונראה דווקא חד למדי, לא הושיע.

כשהוא מרוחק 6 נק' מהמוליכה צ'לסי, ארבעה מחזורים לסיום העונה, נשמע מנג'ר ארסנל, ארסן ונגר, כמי שהשלים עם אובדן הסיכויים לזכות באליפות: "הפסדנו במשחק שלא היינו יכולים להרשות לעצמנו להפסיד במאבק על התואר".

"זה מראה שאנחנו לא בוגרים מספיק. יש יותר מדי מה לעשות עכשיו. קלושים סיכויינו לזכות באליפות כעת. אנחנו נמשיך להיאבק אבל אפילו נקודה לא מספיקה לנו - היינו צריכים שלוש נקודות".

ואן פרסי (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
ואן פרסי (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

המנג'ר הצרפתי מצא נקודת אור בודדת בשובו של רובין ואן פרסי למגרשים, ומיכולתו במשחק: "הוא נראה חד ומסוכן", אמר ונגר את מה שכל הצופים יכולים היו לראות, "כשהוא עלה הוא לגמרי שינה את המשחק שלנו".

הארי רדנאפ: "הראנו את האופי הטמון במועדון הזה"
להבדיל אלפי הבדלות, עבור טוטנהאם המנצחת, המירוץ שריר וקיים, אם כי לא לאליפות. בזכות הניצחון, לא רק שהצליחו התרנגולים למחות חרפה עירונית מתמשכת, אלא  שנצמדו למנצ'סטר סיטי עם נק' בלבד פחות ממנה במאבק על המקום הרביעי, המקנה כרטיס למוקדמות ליגת האלופות בעונה הבאה.

רדנאפ (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
רדנאפ (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

בסיום המשחק אמר המנג'ר, הארי רדנאפ, שעבורו היה זה ניצחון אישי נדיר על ארסן ונגר: "חלפו 11 שנים מאז שניצחנו את ארסנל, כך שזאת תוצאה נהדרת עבורנו. ההפסד של יום ראשון (בחצי גמר הגביע) טלטל אותנו, אם להיות כנים, אבל הראנו את האופי הטמון במועדון הזה".

המנג'ר התייחס לכובש השער הראשון, דני רוז: "הוא שחקן צעיר וטוב. זאת הייתה טכניקה נהדרת ושער נפלא".

טוטנהאם (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
טוטנהאם (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

גרנט: "צריכים לתת לנו פרס על האופן שבו אנחנו משחקים"
מנג'ר פורטסמות', אברהם גרנט, משוכנע שהוא לא עומד לקבל טלפון מהנהלת הפרמייר ליג בדרישה שיסביר את בחירת ההרכב שלו במשחק התיקו המאופס מול וויגאן אמש (רביעי).

גרנט (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
גרנט (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

לא פחות משמונה שינויים ביצע גרנט בהרכב שפתח במשחק חצי גמר הגביע מול טוטנהאם, כולל מתן הופעות בכורה לצעירים, ג'ואל וורד ומאט ריצ'י, כשעל הספסל יושבים בני טיפשעשרה כמו לני סוואה ומרלון פאק. אלא שגרנט, אחרי כל הצרות שנפלו על פומפי השנה, לא רוצה לשמוע יותר על הראשויות.

"הפרמייר ליג לא צריכה להגיד שום דבר על פורטסמות'", אמר גרנט אחרי המשחק, "הם צריכים לתת לנו פרס על האופן שבו אנחנו משחקים, חרף כל הפציעות - זה לא אידיאלי בשבילנו".

פורטסמות´ (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
פורטסמות´ (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

"אבל מה אני יכול לעשות, יש לנו הרבה שחקנים שנפצעו, ולכן השתמשנו בכמה שחקנים מהאקדמיה, והייתי מאוד מרוצה מהם. היינו חייבים לעשות זאת משום שיש לנו סגל מצומצם מאוד. אפילו לא היה לנו שוער מחליף על הספסל".