וויין רוני. גבוה מעל כולם בליגה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
וויין רוני. גבוה מעל כולם בליגה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ווין רוני זכה היום (שישי) בתואר שחקן העונה של הליגה האנגלית על ידי העיתונאים והשלים תואר משולש, אחרי שזכה גם בתואר שחקן העונה של השחקנים ושל האוהדים.

רוני, שכבש בעונה 34 שערים עבור מנצ'סטר יונייטד, זכה ברוב מוחץ של 80 אחוזים מהקולות. למקום השני הגיע דידייה דרוגבה מצ'לסי ואחריו קרלוס טבס ממנצ'סטר סיטי, בהפרשים גדולים מהחלוץ האנגלי.

בטקס הענקת הפרס אמר רוני: "אני מאושר לזכות בתואר שיש לו כל כך הרבה היסטוריה ומסורת. הרבה שחקנים נהדרים זכו בו מאז 1948, זה נותן לי גאווה".

רוני לא שכח להודות לאיש שלימד אותו איך להיות כוכב ענק: "אני רוצה לנצל את ההזדמנות להודות לסיר אלכס פרוגוסון, לצוות המאמנים וחברי לקבוצה, בלי התמיכה והעזרה שלהם לא הייתי מסוגל לזכות בתואר".

החלוץ בן ה-24 הוא השחקן התשיעי של מנצ'סטר יונייטד שזוכה בתואר ולפניו זכו ג'וני קארי (48'), בובי צ'רלטון (בשנת 66'), ג'ורג' בסט (68), אריק קאנטונה (96'), רוי קין (2000), טדי שרינגהאם (2001) וכמובן כריסטיאנו רונאלדו בשנת 2007 ושוב ב-2008.

רוני עם רונאלדו. יתאחדו בלבן? (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
רוני עם רונאלדו (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

יו"ר אגודת העיתונאים בכדורגל, סטיב בייטס, אמר: "התרומה של רוני למועדון ולמדינה, עם 34 שערים, שבתה את תשומת הלב שלנו ואני בטוח שהשיפור שלו גם מורגש במנ'צסטר. ההתלהבות, הרעב והתשוקה של רוני מסמנת אותו כשחקן מיוחד מאוד".