אברהם גרנט. לא ממהר לעזוב את פומפי (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אברהם גרנט. יעשו הכל כדי שהוא ישאר (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

ההצלחה של אברהם גרנט בפורטסמות' לא נעלמה מעיניהם של רבים באי הבריטי. המנג'ר הישראלי, שסחף את קבוצתו לגמר הגביע לאחר מסע נהדר במפעל היוקרתי שכלל ניצחון מרשים 0:2 על טוטנהאם בחצי הגמר, הפך למאמן לגיטימי ואהוב בפרמייר ליג.

ראשי פומפי מעוניינים שגרנט, שזוכה לאהבה גדולה מהאוהדים, ימשיך בקבוצה גם בשנה הבאה. אולם, במועדון חוששים שהישראלי יקבל הצעה ממועדון אחר ויעדיף לעבור לקבוצה בכירה יותר או לפחות לאחת שתשחק בפרמייר ליג בשנה הבאה.          

על פי דיווחים באנגליה, גרנט זוכה להערכה על ידי הבעלים החדש של ווסטהאם כאשר שמו הוזכר גם כמועמד למועדון הפאר הסקוטי, סלטיק.

הפטישים סובלים מעונה חלשה באנגליה ורק במחזור הקודם, הבטיחו את ההישארות שלהם בליגה הבכירה אחרי ניצחון 0:1 על סנדרלנד, שלמעשה שלח באופן סופי את פומפי לליגה השניה.

סלטיק שנחשבת לאחת הקבוצות המוכרות בעולם סבלה מעונה לא פשוטה כאשר הקבוצה ראתה את יריבתה הגדולה, ריינג'רס מוליכה את הטבלה בבטחה. הפער בין הקבוצות הוא 10 נקודות. כמו כן, סלטיק הודחה כבר בשלב הבתים בליגה האירופית כאשר הפועל ת"א והמבורג השאירו אותה מאחור. אגב, לפני שלושה שבועות פוטר מאמנה, טוני מאוברי.

סלטיק מרוסקת במשחק נגד הפועל ת&"א בארץ (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
סלטיק מרוסקת במשחק נגד הפועל ת&"א בארץ (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

 

מי שמנהל כרגע את העניינים בפומפי הוא המפרק, אנדרו אנדרוניקו שהתייחס לסוגיה סביב גרנט: "אני מתכוון לשבת עם אברהם ולבקש ממנו להישאר כאן. יש לו חוזה במועדון".

"אני לא יכול להאשים אותו אם הוא ייקח את אחת ההצעות שעומדות כרגע בפניו. בכל מקרה, אני אנסה להשאיר אותו, הוא הביא הצלחות למועדון הזה ובגלל זה, הוא מבוקש באנגליה ובמקומות אחרים ביבשת אבל אני לא מוותר בניסיונותיי להשאירו, רחוק מכך".    

אנדרו אנדרוניקו (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אנדרו אנדרוניקו. (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

  
אנדרוניקו התייחס כמובן למפגש הפיקנטי בין גרנט לצ'לסי בגמר בוומבלי כאשר המאמן הישראלי יפגוש את האקסית: "יהיה לו מוטיבציה מיוחדת להראות לאברמוביץ' וצ'לסי מה הם הפסידו".

"הוא השיג הצלחה בצ'לסי ללא כסף כאשר כולם יודעים שבצ'לסי קל להצליח עם כל הכסף, סיכם אנדרוניקו.

באנגליה, זוכת הגביע נוסעת באוטובוס פתוח בעיר מול הקהל הרב. למרות הבעיות הכלכליות, המפרק הודיע כי הדבר אכן יקרה: "אם ננצח בגמר, יהיה את האוטובוס המסורתי. אני אאשר את זה כי הקבוצה משרתת את הקהילה. האוהדים שלנו סבלו במשך 9 חודשים והמועדון צריך לתת להם משהו בחזרה".