אברהם גרנט. פרידה מרגשת מפורטסמות' (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אברהם גרנט. האם הוא יחליט להישאר בסוף? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אנדרו אנדרוניקו, המפרק של פורטסמות', ביקש מאברהם גרנט להמשיך בקבוצה גם בעונה הבאה וזאת למרות שכל השחקנים בסגל הוצאו למכירה.

בתקשורת האנגלית ישנם דיווחים על כך שגרנט מחכה להצעה מווסטהאם או האל, מכיוון שהוא יעדיף להישאר בליגה הבכירה באנגליה. למרות זאת, נראה שזו לא הולכת להיות החלטה קלה.

אנדרוניקו אמר לתקשורת הבריטית: "אני מקווה שגרנט יתחייב להמשיך כמנג'ר. הוא עשה עבודה נהדרת העונה ואם הוא ישאר זה יתרום ליציבות, זה מה שאנחנו צריכים עכשיו".

גרנט עדיין לא החליט אם להישאר בתפקיד או לעזוב בסוף העונה. בשבועות הקרובים, כנראה כבר בשבת הקרובה, פורטסמות' תרד ליגה באופן סופי, אבל עדיין נשאר לה משחק חצי גמר החשוב הגביע מול טוטנהאם בחודש הבא.

עדיין לא ברור מי יהיה הבעלים של פומפי החל מהקיץ הקרוב, אך אם גרנט ירגיש שהמועדון בדרך לעתיד יציב, בהחלט יתכן שהוא יחליט להישאר, גם בליגת המשנה. הקהל של פורטסמות' מרגיש מאוד מחובר למאמן ואף מצאו לו את הכינוי "הדוד אברהם".

אנדרו אנדרוניקו (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אנדרו אנדרוניקו (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

אנדרוניקו מונה למפרק הקבוצה לפני יותר מחודש והוא מדגיש מאז את החשיבות של הבאת בעלים חדש למועדון. המפרק אמר: "כדי להסתגל לליגה השניה, אני חייב לקצץ משכורות של 45 מיליון פאונד, זה הכי חשוב".

אברהם גרנט רמז שהוא בהחלט עשוי לשקול את הישארותו ואמר: "אם מישהו יגיע למועדון לפחות לשנתיים-שלוש כדי לבנות משהו, אז אני חושב שזה יכול להיות מועדון טוב, לא פחות מאף מועדון, חוץ מהגדולים כמובן".

גרנט הסביר: "לא משנה אם התקציב הוא כך או כך, כל עוד אתה יודע מה התקציב. כשיודעים אז יש מה לעשות. אפשר לבנות אקדמיה, או מתקנים. אפשר לבנות סגל ולדבר על פילוסופיה של כדורגל. אני חושב שזה גם אתגר נהדר. אבל אי אפשר להתמודד ללא יציבות".

אברהם גרנט. ינסו להפתיע בגביע (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אברהם גרנט (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

גרנט גם כנראה נזכר בימיו בהפועל פ"ת ואמר: "עשיתי את הבניה הזו פעם עם מועדון מישראל וזו תהיה הזדמנות נהדרת למועדון הזה לחיות, ולחיות טוב. נוכל לבנות משהו מההתחלה עם מטרות ברורות. היה עדיף אם לא היינו מגיעים לפירוק, אבל עוד יש את ההזדמנות הזו".

לגרנט נשאר למעשה רק עוד משחק אחד חשוב העונה, בחצי גמר הגביע, וגם בו הוא ייאלץ להתמודד בלי לא פחות מ-11 שחקני סגל - חלקם פצועים וחלקם לא יכולים לשחק בגלל סעיפים שונים בחוזה.

המאמן הישראלי הודה: "אין זה סוד מאז שהורידו לנו 9 התרכזנו בגביע, כי רצינו לתת לאוהדים רגע נהדר. רוח הלחימה של המועדון ושל הקבוצה יישארו במועדון, לא משנה מי יהיה הבעלים". המאמן זוכה למחמאות ברחבי התקשורת האנגלית ללא הרף, על הנחישות והאמונה שהוא משריש בשחקניו. ובמקומות רבים מגדירים אותו במונחים: 'בלתי-שביר', 'אהוב הקהל', 'הגיבור של פומפי' ועוד..