כדורגלן העבר מת הערב (getty)
כדורגלן העבר מת הערב (getty) | צילום: ספורט 5

מייקל רובינסון הלך לעולמו. בגיל 61, כדורגלן ליברפול לשעבר מת לאחר מאבק קשה במחלת הסרטן. האיש שזכה עם המייטי רדס בגביע אירופה לאלופות, אובחן כחולה כבר לפני שנתיים, ועדיין המשיך לעבוד בתפקידו כפרשן הליגה הספרדית עד ימיו האחרונים ממש.

רובינסון נולד בלסטר, והחל את הקריירה שלו בפרסטון נורת' אנד. בקריירה ארוכה של 14 שנה, עבר במנצ'סטר סיטי, ברייטון וקווינס פארק ריינג'רס - כשלשיא הגיע בליברפול, בשורותיה שיחק עונה אחת בלבד, 1983/84, אבל השלים בה זכייה בשלושה תארים: אליפות, גביע הליגה וגביע אירופה לאלופות, שם בגמר באולימפיקו הצליחה לנצח את רומא בפנדלים (משחק שבו גם אבי כהן ז"ל היה בסגל).

ב-1987 עבר רובינסון לאוססונה, ונשאר בספרד עד סוף חייו. אחרי הפרישה, הוא שימש כפרשן, כולל במשחקי המונדיאל באיטליה, לתחנת רדיו מקומית. בהמשך, גם הפך לנשיא ליגת הרוגבי האיברית, ואפילו דיבב את האחות המכוערת בגרסה הספרדית של הסרט "שרק".

"כשהגעתי לכאן ב-1987, לא ידעתי אם אשאר כאן לנצח. אבל משהו מוזר קרה: נהניתי בכל מה שהיה קשור בספרד, והבנתי שהיה לי איתם הרבה מן המשותף. צחקנו ובכינו על אותם דברים", הוא אמר פעם. הבוקר, רובינסון שנולד באנגליה ושיחק בצפון אירלנד, מת בביתו האמיתי.