sportFive939697
צילום: ספורט 5
פוגבה. לא מתרגש מהגזענות (Getty)
פוגבה. לא מתרגש מהגזענות (Getty) | צילום: ספורט 5

אחרי העונה הרעה של מנצ'סטר יונייטד, וגם במהלכה, פול פוגבה ספג לא מעט ביקורות על הופעותיו על המגרש ומחוצה לו. בראיון ל"טיימס", הקשר הצרפתי שבר שתיקה והתייחס לביקורות: "אני תמיד משחק ככה, תודה לאל. זכיתי במונדיאל עם שפת הגוף והתסרוקות. הכל דיבורים. מאז שהייתי ילד, שיחקתי ככה. זו לא בעיה כשאתה מנצח, רק כשאתה מפסיד או משחק רע. אני עדיין אותו פול שהייתי כילד. גדלתי וגבהתי, אבל אני הולך בעקבות החלום. אנשים יאהבו אותי וישנאו אותי כמו שאני".

פוגבה הצטרף לשדים האדומים בקיץ 2016 תמורת סכום שיא של 105 מיליון יורו, דבר שעורר הדים העולם הכדורגל: "בגלל שהייתי ההעברה הגדולה בהיסטוריה, שפטו אותי אחרת וציפו ממני ליותר. משחק טוב יהיה משחק רגיל. משחק שיא יהיה משחק טוב. זה ירד כשהיו העברות יקרות יותר, אז זה בסדר. ידעתי שלסכום ההעברה תהיה השפעה גדולה, לא ידעתי שהיא תהיה כזאת שלילית. כשחתמתי, לא הייתי רגיל לראות כל כך הרבה תגובות שליליות. הופתעתי. אולי הם חושבים שהכסף הלך אליי, אני לא יודע".

הקשר, ששיחק בקבוצת הנוער של מנצ'סטר יונייטד, התייחס למפגשים עם אלכס פרגוסון: "בפעם הראשונה שהוא בא אליי, לא ממש הבנתי אותו, בגלל המבטא שלו  ולא דיברתי אנגלית טובה. הייתי ביישן מאוד לדבר איתו, הוא היה הבוס. הוא דיבר אליי כמו הבן שלו. כשהייתי באקדמיה, הוא בא לצפות בכמה משחקים בנוער. הוא נתן לנו להתאמן עם הקבוצה הבוגרת. היה לי רושם טוב מאוד".

פוגבה נשאל גם על תקריות גזעניות במשחקים, ואמר: "חוויתי את זה וזה מאוד עצוב לראות את זה במגרשים. לאוהדים שעושים את זה יש אפילו שחקנים שחורים בקבוצות שלהם, אז לעשות דבר כזה זה מעשה שפל. אני לא ידוע אם הם גזענים, בורים או לא רוצים שנשחק טוב. אני שומע הרבה דברים, אבל לא מגיב. רק מחייך".

הקשר הוסיף סיפור מתקופתו באיטליה: "פעם כשעליתי מהספסל נגד פיורנטינה, היו כמה אוהדים שעשו קולות של קופים. אז נתתי לאחד מהם את החולצה שלי והם היו שמחים מאוד, ובסיום הם הריעו לי. אני רק מתפלל עליהם ומנסה לגרום לאנשים להבין שאנחנו רק נהנים מספורט. אני מבין שהם רוצים שהקבוצה שלהם תנצח, אבל יש דרכים שונות למשוך תשומת לב. לעשות דבר כזה ב-2019 זה שפל מאוד".

"העולם יפה עם הרבה צבעים ותרבויות. כשאני מדבר על גזענות, אני חושב על בורות. ואי אפשר באמת לשנות כי זה שם הרבה זמן. זה מעציב אותי, אבל אני לא כועס. אני מרוצה מעצמי. יש לי חבר סיני, סוכן איטלקי, עורך דין ברזילאי ואשתי בוליביאנית. אני צרפתי וגינאי. כל חיי הם תרבויות שונות.

"אני נהנה לשחק ולגרום לאנשים לחייך. זה כל מה שאני צריך. אני לא חושב על מי ששונא אותי כי זה מושך אותי אחורה. אני לא אוהב להגיד שאני מנהיג. אני נותן הכל. אני מדבר תמיד, זה מי שאני. מנסה לעזור לקבוצה ככל שאני יכול. הנאום שלי בגמר המונדיאל? זה לא היה מתוכנן, לא ידעתי שאני מוקלט. זה בא מהלב".


פוגבה נשאל מי השחקנים הכי טובים ששיחק לצידם, וענה: "זה קשה, אבל אבחר שניים - פול סקולס ואנדראה פירלו". הקשר גילה גם איזה שחקנים העריץ בילדותו: "אני אוהב את תיירי הנרי. הייתי צופה בו וברונאלדו, ג'יבריל סיסה וגבריאל בטיסטוטה. היו לי פוסטרים של רונאלדיניו, זינדין זידאן וסיסה".

זידאן. הערכה הדדית (Getty)
זידאן. הערכה הדדית (Getty) | צילום: ספורט 5

זידאן תעשה הכל כדי לצרף את פוגבה
ולפחות באשר למאמן ריאל מדריד, נראה שההערכה הדדית. לפי "מארקה", במסגרת הקיץ העמוס, הבלאנקוס ימקדו את כל מאמציהם כדי לצרף את קשר מנצ'סטר יונייטד יונייטד, כדי לרצות את רצונו של זיזו.

אחרי שצירפה את אדר מיליטאו, לוקה יוביץ' וגמובן גם את אדן הזאר, כשגם מעברו של פרלאן מנדי נראה כמו עניין של זמן, ריאל מדריד מתפנה לחזק את הקישור וזידאן הבהיר לנהלת הקבוצה שהוא לא רוצה את כריסטיאן אריקסן, דוני ואן דה בק או כל שם אחר, אלא אך ורק את פוגבה.

לאלופת אירופה היוצאת לא יהיה קל לצרף את הקשר, ויונייטד לא צפויה להסתפק בהצעה נמוכה מ-150 מיליון יורו. על פי הדיווח,  בבירת ספרד ינסו להוריד את העלויות באמצעות מו"מ ופוגבה, שרוצה לשחק תחת זידאן, אף מוכן להפחית בשכרו כדי שהמעבר ייצא לפועל.