נבחרת ישראל תצא במוצאי יום כיפור למלטה, שם תקיים ביום שלישי את משחקה האחרון במסגרת מוקדמות יורו 2012.

אמש הנבחרת קיימה ניסוי כלים אחרון, כאשר פגשה את מכבי הרצליה מהליגה הלאומית. השחקנים נראו צל של עצמם במשחק והתוצאה היתה בהתאם. הנבחרת אמנם הובילה 0:2, אבל ספגה שני שערים לקראת הסיום וירדה מעוד משחק עם לא מעט סימני שאלה לגבי התפקוד שלה.

בהיעדרו של מעוז ההגנה, טל בן חיים, שלא זמין למשחק מול מלטה בגלל שספג כרטיס אדום מול קרואטיה, החליט פרננדז להציב את ניר ביטון כבלם. להחלטה זו היו לא מעט ביקורות. אחד השחקנים אמר: "פרננדז ממשיך לעשות טעויות וחבל. לא ברור מדוע הוא מתעקש שלא לזמן את דקל קינן, שהיה חלק מהקמפיין הזה. גם אם קינן לא משחק, עדיף אותו מאשר להציב את ניר ביטון, שבכלל משחק כקשר ולא כבלם".

שחקני הנבחרת כבר סופרים את הדקות לסיום הקמפיין הכושל. ההחלטה לקיים אימונים קשים בשלב כזה, כאשר ידוע שמדובר במשחק לפרוטוקול בלבד, לא התקבלה באהדה.

לדעת חלק מהשחקנים היה מוטב אילו פרננדז היה מקיים אימונים קלילים שהיו משפרים את האווירה. שחקן נוסף בנבחרת: "המשחק מול מלטה הוא כמו עצם בגרון עבורנו. אנחנו כבויים ולאף אחד אין ממש חשק לרוץ ולהילחם. פרננדז כבר מבין שזה הסוף וככה כולם נראים".

בן שהר. הפנים אומרות הכל (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
בן שהר. הפנים אומרות הכל (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

עוד הוסיף השחקן: "אם במפגשים הקודמים פרננדז היה עורך אסיפות, עכשיו הוא בקושי מדבר איתנו. פרננדז לא פראייר והוא יודע שהוא לא ימשיך בתפקיד וככה זה נראה. אף אחד כבר לא ממש עושה לו חשבון כי יודעים שהוא לא ימשיך. הוא מבין שזה נגמר".

בונדר וביטון (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
בונדר וביטון (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

כך או כך, הנבחרת תצא למלטה במטרה לסיים עם טעם טוב את הקמפיין הנוכחי. ניצחון ימתיק מעט את הגלולה המרה.