אחרי 12 שעות בשלוש טיסות שונות, מכבי תל אביב סוף כל סוף הגיעה ללנקאראן, אזרבייג'אן, השוכנת כ-40 קילומטר בלבד מהגבול עם איראן. אמנם כל המשלחת הגיעה בשלום, אך תיק עם ציוד וכדורים לא הגיע.

הצהובים יפגשו ב-18:30 את לנקאראן המקומית, למשחק הגומלין במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית (המשחק הראשון נגמר ב-1:3 לזכות מכבי) כאשר הערב יערכו השחקנים את האימון המסכם.

לקראת המשחק קיימה מכבי מסיבת עיתונאים עם המאמן מוטי איוניר והקשר האריס מדוניאנין. "אנחנו לא מסתכלים על היריבה אלא רק על עצמנו", אמר מדוניאנין. "ברור לנו שלא הולך להיות כאן קל, אבל מה שברור לנו זה שכלום לא גמור ויש לנו עוד משחק שלם לפנינו".

איוניר נשאל על העיכוב בשדה התעופה: "אנחנו מתרכזים רק בכדורגל ולא בכל הדיבורים שמסביב. אנחנו קבוצת כדורגל ובאים לשחק משחק. אין לנו טענות לאזרים או לשלטונות כי כולם כאן מאוד נחמדים, אדיבים ועוזרים לנו בכל דבר. אנחנו יודעים שכל הכרטיסים נמכרו למשחק, אבל אנחנו מוכנים להכל ובאים ממדינה שלא מפחיד אותנו דבר - בטח לא משחק או שחקני כדורגל".

"לא היה קל בכלל לעשות את הדרך הארוכה לפה", אמרו בקבוצה אחרי הדרך המתישה. "מזל שביקשו מאיתנו לקחת את הנעליים איתנו למטוס", אמרו שחקנים לאחר שגילו כי אחד התיקים לא הגיע.

מדוניאנין במסע"ת (האתר הרשמי של מכבי ת"א) (öéìåí: מערכת ONE)
מדוניאנין במסע"ת (האתר הרשמי של מכבי ת"א) | öéìåí: מערכת ONE

הקבוצה הספיקה לערוך אימון קל אחרי שהגיעה למגרש האימונים באוטובוס ישן השייך לנבחרת הקפוארה. את האימון ערכו שחקני מכבי ת"א בחום של 40 מעלות עם 80 אחוזי לחות, יותר גרוע מת"א בצהריים.

שוטר משקיף על דור מיכה במתחם האימונים (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) (צילום: מערכת ONE)
שוטר משקיף על שחקני מכבי במתחם האימונים (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) | צילום: מערכת ONE

מעבר לזה אחרי האימונים צפו השחקנים בקרב טקוואנדו מקומי ואז שבו לבית המלון למנוחת הצהריים. בלאנקארן מצפים ל-15 אלף אוהדים פאנטים (13 אלף וחצי כבר נמכרו) באצטדיון וכרטיס למשחק עולה כיורו אחד. במכבי אמרו שהמטרה שלהם תהיה לא לספוג גול מוקדם, בעיקר כדי שקהל לא יכנס לעיניינים.

גיא חיימוב באזרבייג´אן. המבחן המשמעותי של השוער (האתר הרשמי של מכב (öéìåí: מערכת ONE)
דיא סבע וגיא חיימוב במצב רוח טוב (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) | öéìåí: מערכת ONE

באימון המסכם צפוי איווניר לקבל החלטה סופית בנוגע לתמונת ה-11 שיפתחו, כשהמאמן כבר הודה כי הוא מתלבט בנוגע לשלוש עמדות. כרגע, ההתלבטות של המאמן היא בנוגע לעמדת המגן הימני, שם הוא שוקל לפתוח עם קלמי סבן על חשבון עומר ורד שהיה מצוין במשחק הראשון.

האוטובוס האזרי. הוחלף לאחר אימון הבוקר (האתר הרשמי של מכבי ת&"א)  (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי באוטובוס (האתר הרשמי) (ONE) | צילום: מערכת ONE

גם בקישור עשויים להתבצע שינויים נוספים. במשחק הקודם לא שותף גל אלברמן ולא מן הנמנע שהפעם יקבל מקום בהרכב. גם דור מיכה בתמונת ההרכב הראשון על חשבונו של חלוץ הנוער המוכשר, מונס דאבור.

שחקני מכבי באוטובוס (האתר הרשמי) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי באוטובוס (האתר הרשמי) (ONE) | צילום: מערכת ONE

מי שצפויים להמשיך ולשתף פעולה בחוד הם אלירן עטר ומוסא קונאטה, ממצטייני המשחק הראשון. קונאטה סיים עם שער ובישול בעוד עטר עם שער אחד, אך הוא היה מעורב גם בכיבוש של חברו הסנגלי לחוד.

שחקני מכבי באוטובוס (האתר הרשמי) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי באוטובוס (האתר הרשמי) (ONE) | צילום: מערכת ONE