אלופת ליטא, אקראנס, נחתה לפנות בוקר (רביעי) בישראל לקראת משחקה מחר (20.30) מול הפועל תל אביב במסגרת שלב הפלייאוף של הליגה האירופית.

כזכור, המשחק הראשון בין הקבוצות הסתיים בהפסד 1:0 עגום מאד של האדומים שספגו את השער שמונה דקות לסיום מראשו של מאנטס סאמוסיובאס. שלב הפלייאוף של הליגה האירופית הוא הישג השיא של אקראנס במפעלים האירופים עד היום.

הקשר שלא שיחק במשחק הראשון בעקבות הרחקה, מרקו אנג'לקוביץ', אמר לאחר הנחיתה בארץ: "הטיסה היתה טובה, אבל בגלל שהגענו בשעה מאוחרת, אנחנו קצת עייפים. אני חושב שאחרי המשחק הראשון אנחנו באים עם יתרון קטן על הפועל בגלל התוצאה שהשגנו בבית. למרות זאת, הם עדיין פייבוריטים לעלות שלב.

"נעשה את הכל כדי לסיים בתוצאה שתהיה טובה בשבילנו ונקווה מאוד לסיים את העבודה ולעלות לשלב הבתים של הליגה האירופית. אם נעשה זאת, זה יהיה הישג גדול מאוד לכדורגל הליטאי וננסה לעשות זאת".

על היריבה אמר אנג'לקוביץ': "אני לא כ"כ מכיר את השמות של שחקני הפועל כי הייתי מורחק מהמשחק הראשון אבל בכל אופן האגף הימני של הפועל הוא המסוכן ביותר שלהם. התכוננו בצורה רגילה למשחק הזה, כולנו מרוכזים בו וניתן את המקסימום. התחושות בקבוצה טובות אחרי הניצחון בליגה על אטלנטס".

שחקני אקראנס בנתב"ג (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני אקראנס בנתב"ג (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אקראנס, אלופת ליטא בשלוש השנים האחרונות, זכתה בדאבל בעונה שעברה והחלה את העונה האירופית שלה בשלב המוקדמות השני של ליגת האלופות נגד אלופת מלטה, ואלטה, אותה ניצחה 2:4 בסיכום שני המפגשים. בסיבוב השלישי פגשה אקראנס את אלופת בלארוס, באטה בוריסוב, והפסידה לה 3:1 בסיכום. בעקבות כך נשרה אקראנס לליגה האירופית.

אדאמה פופאנה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אדאמה פופאנה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE