ריבאלדו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ריבאלדו חוגג. הקשר הוותיק כבש שער ניצחון (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

שלוש הפתעות גדולות סיפק הערב (ראשון) המחזור ה-21 בברזילראו כאשר שלוש מארבע מוליכות הטבלה ספגו הפסדים מפתיעים. המנצחת הגדולה של המחזור היא ללא ספק סאו פאולו, שניצלה את הפסדיהן של יריבותיה ועלתה למקום השני, מרחק שתי נקודות מקורינתיאנס, מוליכת הטבלה.

סאו פאולו הגיעה למשחק חוץ לא קל אצל פיגיירנסה ויצאה עם 1:2 חשוב הודות לקשר בן 39 בשם ריבאלדו. כן, אותו ריבאלדו שעשה לעצמו שם גדול בברצלונה ונחשב בתחילת שנות האלפיים לאחד השחקנים הגדולים בעולם, נכנס למשחק במחצית במצב של 0:1 לסאו פאולו משער של סיסרו, ראה את ז'ואו פאולו משווה בדקה ה-47, אך סידר לטריקולור פאוליסטה שלוש נקודות עם שער ניצחון בדקה ה-60.

לסאו פאולו יש 38 נקודות לאחר 21 מחזורים, שתיים פחות מקורינתיאנס, שהפסידה 1:0 בקוריטיבה. הטימאו היתה מסוכנת יותר, אך נעצרה פעם אחר פעם על-ידי ואנדרליי ונכנעה לשער של המגן ג'ונאס בנגיחה מקרוב בדקה ה-73.

השניה לפני המחזור, ואסקו דה גמה, הובסה 4:1 אצל נועלת הטבלה, אמריקה מיניירו, בהפתעה הגדולה של המחזור. שערים של אנדרה דיאש (צמד), קמפס ומרכוס רוצ'ה הדהימו את הקבוצה מריו דה ז'ניירו, שנהנתה משער בודד של ז'וניניו (כן, גם ז'וניניו הגדול של ליון חזר לברזיל).

ברנרדו תופס את הראש. לא מאמין שוואסקו הובסה אצל נועלת הטבלה (רויטר (צילום: מערכת ONE)
ברנרדו תופס את הראש. לא מאמין שוואסקו הובסה אצל נועלת הטבלה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

פלמנגו, שהחלה את המחזור במקום הרביעי, ירדה למקום החמישי אחרי הפסד 3:1 בבית לבאהיה הצנועה. טיטי, דודו וסוזה הדהימה את אוהדי הרוברו-נגרוס, רנאטו איזן זמנית. רונאלדיניו, כוכבה של פלמנגו, לא היה בסגל למשחק שכן הוא נמצא בסגל נבחרת ברזיל, שתפגוש את גאנה במשחק ידידות. מאותה סיבה, אגב, נדחה משחקה של בוטאפוגו, הרביעית, מול סאנטוס, ששלושה משחקניה נמצאים בסגל הנבחרת.

תוצאה מדהימה נוספת, לאור הצורה בה התפתח המשחק, היתה במפגש בוולטה רדונדה בין האלופה, פלומיננזה, לאתלטיקו גויאניינסה. הקבוצה הצנועה מגויאש, שנהנית עד כה מעונה סבירה ונמצאת במרכז הטבלה, עלתה ל-0:2 מפתיע בחוץ משערים של בידה ומרסיו ונראתה בדרך לניצחון כשהוליכה באותה תוצאה בדקה ה-82. אך רפאל סוביס דאג לשוויון עם צמד ורפאל מורה השלים מהפך מדהים עם שער ניצחון בתוספת הזמן כדי להעלות את פלו למקום השביעי.

במשחקים נוספים אנדרה לימה כבש שלושער והוביל את גרמיו ל-0:4 חשוב על אתלטיקו פארננסה, שנתן לטריקולור גאוצ'ו מעט אוויר לנשימה במאבקי התחתית והשאיר את היריבה עמוק במקום הלפני אחרון. אתלטיקו מיניירו השיגה גם היא ניצחון חשוב במאבקי התחתית - 0:2 על אבאי וחלפה על פני יריבתה בדרך למקום ה-17. פלמייראס נותרה במקום השישי אחרי 1:1 מול קרוזיירו המאכזבת.