סנטוס ולייבה מחפשים איפה לקבור את עצמם (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
סנטוס ולייבה מחפשים איפה לקבור את עצמם (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מחזור אחד לפני סיום שלב הבתים ומצב אפוקליפטי בו ברזיל, ארגנטינה ואורוגוואי יעופו כבר אחרי סיבוב אחד עדיין אפשרי. אחרי תוצאות התיקו של הסלסטה והאלביסלסטה, גם הסלסאו לא הצליחו לנצח וסיימו ב-2:2 דרמטי מול פראגוואי.

ג'דסון נתן להם יתרון שש דקות לפני סיום המחצית הראשונה, אבל פראגוואי הצליחה להפוך את התוצאה עם שערים של רוקה סנטה קרוס ונלסון ואלדס. פרד השאירו את הברזילאים בחיים בדקה ה-90.

אחת מאכזבות הטורניר בברזיל, החלוץ ניימאר, לא הסכים לדבר עם העיתונאים בסיום והסתפק במסר לעיתונאים בטוויטר: "מי שמבקר אותך היום, מחא לך כפיים בעבר וימחא בעתיד. זו לא התוצאה שרצינו, אבל בוא נרים את הראש, בגלל שיש משחק חשוב מול אקוואדור".

מאמן ברזיל, מאנו מנזס, לא חשב שהגיע לקבוצתו להפסיד: "זה היה אכזרי אם היינו מפסידים, לא הגיע לפראגוואי לנצח אותנו. הם התחילו טוב יותר ולכן היינו צריכים להסתגל. לאחר מכן שלטנו במשחק ועלינו ל-0:1. הלכנו אחורה ואיפשרו להם להשוות אחרי טעות שלנו".

המגן דני אלבס התנצל בפני האוהדים על הטעות שלו: "שיחקנו טוב, אבל אחרי השיוויון הם השתפרו. בשער השני שלהם עשיתי טעות, בשלב שאנחנו שלטנו במגרש. לוסיו ביקש ממני להיפטר מהכדור. נתתי לכדור להחליק לי ואז הוא נתקע בדשא והיריב היה מספיק חכם כדי לראות את זה ולחטוף ממני את הכדור. אני לוקח את החלק שלי באשמה ומתנצל בפני האוהדים, כי עד לאותה נקודה, שלטנו במשחק".

ניימאר (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ניימאר. עדיין ללא כיבוש בטורניר (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

חלוץ מילאן, אלשנדרה פאטו, הגן על מאמנו: "אנחנו מתחברים. לפחות כבשנו פעמיים. מאנו עושה עבודה נהדרת".

החלוץ לוקאס באריוס מפראגוואי היה, כמובן, מאוכזב: "סיימנו את המשחק עם טעם מר בפה. כולם חשבו שנפסיד 3:0 או 4:0 אחרי השער הראשון, אבל זה לא קרה. לא כעסתי על כך שהוחלפתי כי נלסון ואלדז הבקיע שער. זה אף פעם לא נחמד כשמחליפים אותך, אבל צריך לחשוב על טובת הקבוצה".

ולסיום, איך אפשר בלי לאריסה ריקלמה. האשה שהתפרסמה בשל רצונה להיות עירומה בכל מצב, קיבלה מעקב צמוד על ידי הכתבים המקומיים בזמן המשחק, לאחר ששוב הבטיחה שתתפשט אם פראגוואי תנצח.

לאריסה ריקלמה. הצטלמה בעירום עוד לפני המשחק (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
לריסה ריקלמה. מתעקשת להוריד את הבגדים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

לאחר המשחק היא היתה, כמובן, מאוכזבת, כמו שאר גם חלק גדול מהגברים בעולם: "חבל, לפחות סיימנו בתיקו מול נבחרת חזקה כמו ברזיל. אני אוהבת את הברזילאים, אז הכל בסדר". דווקא על ניימאר יש לריקלמה ביקורת: "הוא יודע 'לצלול' טוב, לא?". ולמי שדאג, גם הפעם הבטיחה העלמה הצעירה להתפשט, אם פראגוואי תסיים בראש הבית. נחזיק אצבעות.