טוטו תמוז מאושר. שוב מבוקש על ידי אספניול (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
טוטו תמוז. כרגע נוטה לאספניול (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

חלוץ הפועל ת"א, טוטו תמוז מחכה לבואו של הבוס אלי טביב שאמור לחזור ממיאמי ב-15 לחודש כדי לפתוח במשא ומתן רשמי עם אספניול ומיורקה הרוצות בשחקן מיידית.

ל-ONE נודע שלפני כשבוע פנו שתי הקבוצות לשחקן באמצעות סוכנו רונן קצב ואף הגישו בקשה רשמית הנמצאת על שולחנה של הפועל תל אביב בבקשה לרכוש את השחקן, אולם איש בהפועל ת"א עדיין לא השיב לספרדיות כי היחידי שמורשה הוא טביב שכאמור נמצא בחופשה פרטית במיאמי.

ל-ONE נודע שטוטו תמוז מחזיק בחוזה ללא סעיף יציאה אבל יחד עם זאת עם סעיף שמחייב את קצב וטביב לשבת ולקבוע את תג המחיר עבור יציאה לאירופה. אם הצדדים לא יגיעו לפשרה ייקבע בורר שינקוב במחירו של החלוץ.

תמוז מעדיף לחתום באספניול ולא להיכנס לבעיות הכלכליות של קבוצת מיורקה שם הקבוצה נמצאת בקשיים כלכליים ואינה מתרוממת מבעיותיה הפיננסיות. כאמור שתי הקבוצות רוצות את תמוז אבל רק הבוס אלי טביב שיחזור ב-15 לחודש צפוי להחליט אם הוא מפרגן לו ומאפשר לו להגשים את חלומו בליגה הספרדית או שהשחקן יישאר בסגל של דרור קשטן.

אלי טביב. מקווה להשלים את רישומו (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אלי טביב. ממתינים לשובו לארץ (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הבית של הישראלים בספרד והיריבה העירונית של ברצלונה
מיורקה ניצלה בעונה שעברה מירידה רק במחזור האחרון ואת העונה הנוכחית פתחה עם ניצחון מבישול של תומר חמד, שהצטרף בקיץ ממכבי חיפה. שוער נבחרת ישראל דודו אוואט פתח את עונתו השלישית בקבוצה אותה מאמן כוכב העבר הדני, מיכאל לאודרופ.

אספניול, הקבוצה הקטנה יותר של העיר ברצלונה, סיימה את העונה שעברה במקום השמיני ואת העונה הנוכחית פתחה בהפסד. את הקבוצה מאמן מאוריסיו פוצ'טינו הארגנטיני שהביא לשם את בן שהר אך העונה החליט להשאיל אותו לאוקזר הצרפתית.

טוטו תמוז - מהחלוצים המוכשרים בכדורגל הישראלי 
טוטו תמוז בן ה-23 החל את דרכו המקצועית בהפועל פתח תקווה וגילה יכולת טובה, מה שהביא אותו לחתום בבית"ר ירושלים בעונת 2006/07. עם בית"ר הוא זכה בדאבל בעונת 2007/08, בגביע מדינה נוסף ובגביע הטוטו. בתחילת העונה שעברה הצטרף תמוז להפועל תל אביב, וסיים כמלך השערים של ליגת העל. הוא נחשב לאחד החלוצים המוכשרים ביותר המשחקים כיום בליגת העל.

טוטו תמוז (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
טוטו תמוז. יעבור לספרד? (שי לוי) | צילום: מערכת ONE